Avatar uživatele
digitos

Musí být vodorovné dopravní značení doplněno svislou značkou?

Mějme vodorovné dopravní značení V12c, tedy žlutá čára „zákaz zastavení“. Toto značení není v tomto případě doplněno svislou značkou. Je v tomto případě zákaz zastavení platný, nebo u něj musí být ještě svislá značka B28?
Ptám se, jelikož jsem někde zaslechl, že samotná čára nestačí.

Zajímavá 0 před 2708 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Takže pokud bude někde namalovaná plná čára souvislá-taková ta uprostřed vozovky a nebude doplněna svislou dopr. značkou zákaz předjíždění, tak mohu předjíždět? No to je ale blbost, že?
Vodorovná dopravní značka, tedy čáry na silnici jsou plnohodnotnými značkami a basta.
Jedině, kdy by snad pomohla výmluva je, pokud by bylo nasněžíno a nebyla by vidět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… odkdy? http://www.za­kruta.cz/doprav­ni-znaceni/vodorovne-dopravni-znacky/v12c/zakaz-zastaveni/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Vodorovná stačí, nemusí se nijak doplňovat.
Ano, je riziko, že si ji řidič z nějakého důvodu nevšimne (bordel na silnici, staré vydrolené značení,…)
Kdysi se v zimě jakejsi důchodce rozčiloval že jsem zastavil na přechodu (opravdu jen zastavil abych vyložil kamaráda). No a co. Mám snad křišťálovou kouli či supermanovy oči abych tu zebru pod tou břečkou našel??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

digitos, nemusí být doplněna žlutá čára značkou, ale velice často je doplněna právním předpisem. Spoustu lidí se mě ptá, zdali tam může zaparkovat, když není čáry vidět pod sněhem. Vždy sdělím, že musít to místo vidět, páč tam je často zákaz ze zákona (křižovatka, vjezd) , což mnozí nevědí.
Dějte fotku Vašeho místa?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Raibeku: Plná čára není zákaz předjíždění (přestože většinou praktický dopad odpovídá zákazu předjíždění)

před 2708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
digitos

Samo, proto mě zajímá konkrétně žlutá čára. Já na ní neparkuju, ale z práce mám výhled na jedno oblíbené parkovací/botič­kovací místo se žlutou :) Kvůli sněhu, případně listí se ptám..pak by dávala svislá značka smysl.

před 2708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… a co by pak dělala správa komunikací – silničáři > maj přeci udržovat silnice čistý, a ne jen překážet při sečení trávy a svačině …

před 2708 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek