xiperio

Musí být řidiči autobusů za jízdy připoutaní bezpečnostními pásy, nebo mají výjimku?

Jezdím autobusem dost často a ještě jsem neviděl, aby byl řidič připoutaný. Ani v městské ani v meziměstské. Mají výjimku? Nebo před tím policie přivírá oči? Je to jejich chleba, tak nevím, jestli by riskovali přestupek. A jsem velmi zvědavý, co by na to policajt odpověděl, kdyby tu otázku dostal.

Odpovědi
Pepa25

Ne. řidiči autobusů nemají výjimku.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361#p6

Emefej

Pokud je vozidlo vybaveno bezp. pásy, musí se použít. Autobusáci žádnou výjimku nemají.

jsemjá

Mám známého a ten řídí autobus. Měli by.

xiperio

Tak v tom případě to policajti tolerují a mají na řidiče dvojí metr.