jirkajirka

Musí být po roce revize na hasicí přistroj umístěný v soukromém automobilu?

Vypadá podobně. 1url.cz/ztTx7

Nejlepší odpověď
gecco

1. nejde o revizi (s revizní zprávou), ale o kontrolu (dokladem je nalepený štítek), ale to je jen slovíčkaření
2.

  1. ano, každý instalovaný hasicí přístroj je nutné nejméně jednou do roka zkontrolovat
  2. nekontrolovaný hasicí přístroj sebou nese rizika – jednak nemusí v případě potřeby fungovat (proč ho teda vozit?), druhak může (třeba díky poškození) samovolně ´pšouknout´ (což tě v autě určitě nepotěší)
  3. na druhou stranu – protože není jeho instalace v soukromém autě nutná, nikdo tě nemůže postihnout, když nekontrolovaný zase vyndáš – ale je to škoda, kontrola stojí ´pár´ desetikorun (a kdyžuž hasičák máš…)

😉

Další odpovědi
mosoj

Nemusíš. V automobilu není hasicí přístroj povinný, takže ti ho nikdo kontrolovat nebude. Nicméně postupem času se možnost jeho selhání bude zvyšovat.

http://www.fi­rebrno.cz/musim-si-nechat-hasici-pristroj-kontrolovat-prip-kdo-provadi

cukrar

Nemusí být revize, tak jak se ptáte. Nemusí být ani hasičák v autě po ČR.