orestez

Musí bubeník vyměnit otlučený činel, nebo nemá omlácenost vliv na zvuk?

Nejlepší odpověď
led

Deformácia činely, aj z dôvodu „omlácenost“ má vplyv aj na jej zvuk. Ale na druhej strane dáva to „plechu“ istý charakterický zvuk, preto mnohí hudobníci neradi svoj nástroj, nielen činel, nejak výrazne „reparujú“, aby nezanikol ten výnimočný zvuk.

Další odpovědi
Klaproth

Zvuk se časem mění. Pokud to hudebníkovi vadí, tak činel vymění. V opačném případě si ho nechá.