jirka F

Můj počítač napadl hacker nebo vtipálek a všechny moje dokumenty jsou v čudu. Jak dál?

Potřebuji poradit s následujícími věcmi:

  1. Jak nastavit odpovedi.cz jako domovskou stránku v Microsoft Edge?
  2. Jde získat ty dokumenty zpět (počítač útok přežil)?
  3. Stalo se vám to někdy také?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na první otázku odpověď nemám, protože edge nepoužívám. Ale dokumenty mi jednou napadl vyděračský vir – znepřístupnil je (označeny jako CRAB) s tím, že mi je zase odemkne po zaplacení určité částky. Jedinou obranou je zálohování. Nevím, co potrefilo tvůj PC, možná máš něco jiného.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

jirka F

Dobrá zpráva hacker mě vrátil všechny dokumenty zpět.

Dochy

Tak to bychviděl nejspíš na chybu uživatele nebo disku. Zálohuj.

Pepa25

Přiznám se, že otázce moc nevěřím – pokud má někdo „dokumenty v čudu“, tak těžko bude jako první věc řešit nastavení domovské stránky v prohlížeči … (samozřejmě, může to být jen herní PC / na odpovědi.cz, ale pak se nemělo moc co ztratit – kromě nastavení). Také není jasné, jestli to " včudu" znamená smazané nebo zakryptované …