Tereza222

Můj děda má sestru a ta jeho sestra má dceru a její dcera má 2 děti, co jsou pro mě v rodině? Jsme ještě rodina?

Rodina, otazkaaa

Nejlepší odpověď
da ny

Dědova sestra je teta jednoho z Vašich rodičů, tedy Vaše prateta.
Je to prostě vzdálené (dost vzdálené) příbuzenstvo 😉
Nemá smysl se tím zabývat.
Lidově:
Vaši „Prabratranec a prasestřenice“ by byly teoreticky její děti, ALE:
„Prabratranec a prasestřenice“
Z článku:
L Takže ve slovníku zřejmě prabratrance nenajdeme..
…. předpona pra- se podle slovníků připojuje k výrazům označujícím členy rodiny vzdálené od sebe o jednu generaci.
Existuje tedy nějaký výraz, který by plnohodnotně pojmenovával příbuzenské vztahy, které jste uvedl?
Ve spisovné češtině nic takového k dispozici nemáme. Osoby, které jsou dcerami či syny bratranců vašich rodičů nebo dětmi vašich rodičů či prarodičů, prostě nemůžeme jednoslovně pojmenovat."
Zdroj: https://plzen­.rozhlas.cz/pra­bratranec-a-prasestrenice-6719125