Avatar uživatele
Zlatý

Môžu byť verejné otázky a odpovede súkromné (privátní), teda neverejné? Nie je to chybné spojenie?

vychádzam z formulácie: "Uživatelovy otázky a odpovědi jsou privátní."
Kde má táto formulácia logiku, keď všetko, čo je prístupné aj iným verejným spôsobom je verejne prístupné?
Chápala by som formuláciu : "Užívateľova interní pošta je privátní, jenom na pozvání" čím je zablokovaná IP, prečo vlastne užívatelia blokujú svoj profil, ale prístup k zoznamu jeho (verejných) príspevkov by bol prístupný rovnako ako u otvorených profilov.
PS.
Svojho času Dr.Axl odpovedal:"Veřejný profil umožní ostatním uživatelům s vámi komunikovat prostřednictvím zasílání elektronických zpráv (vaše e-mailová adresa není zobrazena, odeslání je provedeno pomocí formuláře na stránkách odpovědi.cz) a ostatní uživatelé si mohou zobrazit vaše otázky a odpovědi. V privátním profilu je zobrazení zakázáno a není možné vám odeslat zprávu."
http://www.odpovedi.cz/…

Na Slovensku mi odpovedala uživateľka: "Formulace u uzavřeného profilu je opravdu neologická. Na hlavní straně je stejná reakce uživatele veřejná, ale v nepřístupném profilu soukromá? "
http://www.odpovede.sk/…

Na súkromnú otázku som dostala odpoveď "Formulácia je nesprávna. Otázka je položená pre všetkých, rovnako aj odpoved je určená zájemcom, ktorí riešia niečo podobného. Keby sme brali doslova význam slova privátní = soukromý, tak by pýtajúci sa, či odpovedajúci mali reagovat len v IP... ...v odpovedi ide - povedzme o súkromné vyjadrenie, ktoré je určené verejnosti. Malo by byť umožnené, aby si ktokoľvek mohol reakciu ľahko vyhľadať, zvlášť keď vie, kto ju vyslovil. Alebo si prejsť odpovede určitého uživateľa a presvedčiť sa, či aj ostatné príspevky vyzerajú vierohodné..."

PS
Prosím, nepíšte poznámky typu to tu už bolo, pozri si odkazy... sú zbytočné (odkazy som si pozrela)

Otázky ešte raz:
Môžu byť verejné otázky a odpovede súkromné (privátní), teda neverejné? Nie je to chybné spojenie?
"Uživatelovy otázky a odpovědi jsou privátní." Kde má táto formulácia logiku, keď všetko, čo je prístupné aj iným verejným spôsobom je verejne prístupné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Svou otázku jste rozvedla, takže jen stručně.

Vyjdu z významu přídavných jmen. Přídavné jméno "privátní" je zastaralé, nahradilo je původem české ve stejném významu - soukromý = osobní, dlůvěrný, bez přístupu veřejnosti.. Naproti tomu veřejný = určený pro veřejnost.

Z toho plyne, že reakce, které najdu na hlavní straně Odpovědí jako veřejné, jsou v uzavřeném profilu považované za soukromé, tedy neveřejné. Odpovídám samozřejmě osobně, ale poskytuji "veřejnou službu" jen na hlavní straně Odpovědí. Rovněž když vyhledám odpověď v archívu, už se stane opět veřejnou. Opravdu nelogické!!!

Proto by pod uzavřeným profilem měla být jiná formulace - např. Reakce uživatele není možné zjistit z jeho uzavřeného profilu. Nebo otázky a odpovědi nelze vyhledat v jeho uzavřeném profilu atd.

Další možnost. Nevím, zda je možné i toto řešení. Ponechat uzavřený profil jen pro kontakty, ale odpovědi a otázky nechat stále veřejné.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ve veřejném prostoru musí platit právo veřejného prostoru. Už tím, že poskytovatel veřejného prostoru mění veřejná práva veřejného prostoru svou vlastní vyhláškou či jinými soukromě tvořenými "veřejnými" pravidly, porušuje toto právo. Pak je zásadní, kdo mu licenci na takováto práva udělil.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5030
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2698
Zlatý briketka10 2425
Zlatý annas 2103
Zlatý quentos 1652
Zlatý iceT 1557
Zlatý marci1 1533
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1504

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.