Ela Vašková

Moje kamarádka má o dost staršího přítele, který jí využívá, ale neuvědomuje si to. Co mám dělat?

Mé kamarádce je nově 16 a jejímu příteli 22 (chodí spolu už od doby kdy jí bylo 13 a jemu 19). Jsme nejlepší kamarádky už od 14 a když jsem se dozvěděla, že má tak starého kluka, snažila jsem se to pochopit a být za ní sťasná, i když to je trošku neobvyklé. Ale hned jak jí bylo 15, její kluk jí začal nutit do sexu. Ona nechtěla, brečela že ještě nebyla připravená, ale nakonec jí prostě přemluvil. Aby toho pak nebylo málo, začal si dokonce stěžovat, že mu je kondom nepříjemný a ať bere radši jenom antikoncepci. Asi o měsíc později jí z ničeho nic napsala jedna holka, kterou neznala, na instagram. Poslala jí screenshoty toho, jak jí její kluk píše o nudesky, a že by to asi měla vědět. No nakonec se vymluvil tak, že měl nějakej panickej záchvat a nevěděl co dělá, a ona mu samozřejmě uvěřila. Nebudu tady vypisovat, co všechno všechno ještě udělal, protože to by bylo fakt na dlouho. Nejsem jediná, která jí říkala ať se trošku zamyslí nad jeho chováním, že jí jen využívá, ale prostě nechce poslouchat. Prý si nedokáže představit život bez něj. Opravdu mě bolí se na to všechno dívat a ikdyž svojí nejlepší kámošku miluju, přemýšlela jsem, jestli by nebylo lepší prostě to ukončit. Už mám dost toho, jak se za ní musím pořád bát a trápit. Vím, že to není její chyba, její kluk jí manipuluje, ale i tak, prostě toho mám dost. Co bych měla udělat? A typy odpovědi jako “zkus si s ní promluvit” ; věřte mi, zkoušela jsem tisíckrát, nejde to.

Nejlepší odpověď
da ny

Nevyžádaná pomoc je nežádoucí. Kamarádka žije, jak umí. Co člověku nevyhovuje, změní, řeší sám. Některé ženy přijímají roli „trpitelky“, samaritánky i k vlastnímu sebezničení.
Vám nepřísluší se zabývat tím, jak, kdo žije. … Žijte svůj život, tak, aby Vám vyhovoval.
Pokud budete žádána, můžete podat pomocnou ruku.

Další odpovědi
elkon

Nic, není to tvoje věc. Někdy si člověk musí „natlouct nos“, aby pochopil o co jde.

jirka F

Odpovídám přes anonymní okno. Asi s tím nejde dělat nic sama kamarádka se spálí. A uvědomí si že udělala chybu.

ten který je

Nech je na pokoji a nestarej se o ně.Dopřej jim soukromí.Nikdo není na tebe zvědavej.

cappuccino

Zkusenost ci moudrost se bohozel neda predavat. Takze kamaradce nezbyva nic jineho, nez aby si nabila nos.
Takze se stahni do pozadi a jenom sleduj. Ale poradit si musi ona sama.