Ester1231

Mohu získat podporu v nezaměstnanosti, když jsem byla v posledních dvou letech OSVČ bez zisku a neplatila zálohy?

Zároveň jsem ještě pracovala na DPČ – mám potvzení o příjmech. Dá se s takovým chaosem na UP něco vymyslet?

Odpovědi
Drap

To ti nejlépe řeknou na PÚ. Myslím, že z DPČ se podpora nepočítá, tak netuším, z čeho by ti mohli podporu stanovit. Spíš myslím, že za určitých okolností dosáhneš na nějakou sociální dávku.

ivzez

OSVČ bez zisku neplatila nejen zálohy, ale ani
po skončení roku neplatila sociální pojištění.

Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti je potřeba prací nebo SVČ získat
alespoň 12 měsíců důchodového (je součástí sociálního pojištění) pojištění
v předcházejících dvou letech.

Jestli za Vás zaměstnavatel z DPČ alespoň 12 měsíců odváděl
sociální pojištění, mohl by nárok na podporu vzniknout z DPČ.
_______

@Drap:
Myslím, podle mne by bylo lepší odpovídat na to, co víte.