Questman

Můžu jako student nějak využít odpočet daňového základu? Jakým způsobem?

Takže pokud jsem student střední školy, nepodnikám, pouze chodím na brigády do různých podniků, existuje pro mě nějaká možnost využití odpočtu?

Nejlepší odpověď
ivzez

V případě podnikání.
V případě zaměstnání lze uplatnit slevy na dani.

Další odpovědi
Lamalam

Za jistých okolností ano. Podrobnosti ve zdroji.

Zdroj: http://studen­t.finance.cz/pra­ce-dane/dan-z-prijmu/slevy-na-dani/

mosoj

Při zdaňování zdanitelného výdělku vždycky.

Nic není jednoduché. Daňovou slevu na poplatníka případně na studenta můžeš v průběhu roku uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele, pokud u něho podepíšeš prohlášení poplatníka k dani ........ ( růžový dvojlist) a prokážeš písemně že jsi student.

Pokud chodíš k více zaměstnavatelům tu samou slevu můžeš uplatnit na konci roku v daňovém přiznání, pokud si obstaráš od všech zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech a taktéž doložíš že jsi byl student.

Jak vidíš jednoduše se odpovědět nedá, zejména laikovi. Nicméně zaměstnavatel by to měl znát.