luviknovot

Mohu zažalovat firmu Pfizer pokud by byl příbuzný zaočkován jejich vakcínou a přesto zemřel na Covid-19?

Nebo tady někdo legálně prodává produkty, jako šarlatán?

Nejlepší odpověď
Schluker

Zazalovat ji muzete. Zaloba bude jistojiste zamitnuta a cekaji vas neprijemne vydaje za pravni zastouoeni protistrany a soudni vylohy.

Další odpovědi
Ametyst

Tyto informace jsou hodně zajímavé. Vím o dvou zemích Jižní Ameriky, které odmítly vakcínu Phizer z důvodu, že výrobce se vyvázal z jakékoliv odpovědnosti za vedlejší účinky. Vlády tedy objednaly jinou vakcínu. Evropské unii čerta záleží na lidech, vždyť je průběžně nahrazuje jinými rasami, a ani se tím netají. Co se týče žaloby, je jednodušší žalovat soukromou firmu než vládu. Jenomže neznáme znění smlouvy mezi nimi. My jsme jen pokusná morčata.

Alesh

Těžko. Bude to podobné jako třeba u hormonální antikoncepce, kde výrobce uvádějí nějaké procento možných otěhotnění i přes její braní. Podobné to bude určitě i u té vakcíny.
Co by ale nejspíš šlo žalovat, je opačná situace, tedy úmrtí po očkování způsobené tou vakcínou.

elkon

Představujete si to jak Hurvínek válku. Jste dost naivní.

Dochy

Pokud vím, tak žádná z vakcín proti Covidu nezaručuje 100% účinnost. V tomhle ohledu pokud vím patří Pfizer k těm lepším. Z toho důvodu je takto podaná téměř jistě odsouzena k neúspěchu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

luviknovot

@elkon takže EMA schválila vakcínu, která prý funguje, ale za kterou výrobce nenese odpovědnost? Nechceš si taky vpravit do těla vakcínu od Pfizeru proti rakovině? Účinnost 94,4%, ale pouze na rakovinu z roku 2020 :)

seraphico

Účinnost 94 % není 100 %. Takovou vakcínu ještě nikdo nevyrobil (nejen proti Covid-19). Tudíž logicky tu je pravděpodobnost, že někteří i přes naočkování zemřou. Jak by tedy mohli za to nést zodpovědnost? Nikdo netvrdí, že vás to stoprocentně ochrání, ale ta šance, že po onemocnění nenastane ten nejhorší scénář je dost vysoká.