Avatar uživatele
Stříbrný

Mohu zaparkovat na místo, které má označení pro invalidy POUZE NAMALOVANÉ na zemi a není tam žádná stojící značka?

Veřejné parkoviště, na zemi namalovaná značka typického znaku "invalidního stání" mezi dvěma pruhy (prostor pro auto), žádná typicky modrá značka s bílým znakem invalidy..
Nějaký "dobrák" mi nalepil na zrcátko hodně sprostý vzkaz, že tam nemám co dělat.
Pokud není vůbec žádná značka od Technických služeb komunikací, které ji vyrobí na základě Invalidního průkazu ZTP, ZTP/P, tak si myslím,že tam parkovat můžu...?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Myslím, že vyhrazené místo musí být označeno jak vodorovným, tak současně svislým značením, a to vodorovné značení ještě navíc musí být jasně čitelné.

Ovšem osobně doporučuji nebýt za hulváta, vyhnout se sporu a raději zaparkovat jinde.

http://vimperk.eu/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Můžeš v klidu parkovat. Není-li tam značka, tak je značení na zemi neplatné (platí to stejné i u reservé). Jde o to, že když dotyčný zruší reservé nebo místo pro invalidy, odstraní se pouze značka, z cesty nikdo tu značku smývat nebude.

Osobně parkuji u baráku taky na bývalém místě pro invalidy víc jak dva roky (od smrti člověka, kterému to místo patřilo a po odstranění značky) a je to v pořádku.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano i ne, jde o to, o jaké parkoviště se jedná.
https://www.novinky.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Zřejmě to tak jednoznačné není, i když upřímně, jak můžu třeba pod sněhem rozeznat nějaké malůvky, že. Jediné, co se mi podařilo zjistit je: vodorovné dopravní značky se užívají samostatně nebo ve spojení se svislými dopravními značkami. http://www.zakruta.cz/…
O umístění značek zřejmě rozhoduje dopravní policie ve spolupráci s MěÚ. (bez záruky.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud je opravdu sitauce tak, jak jí popisujete, nedopuštíte se žádného přestupku.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Tak díky moc za odpovědi, které potvrzují i můj názor. Akorát netuším, kdybych tam někdy příště opravdu zase musela zaparkovat, co mi ten magor vyvede příště.

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Parkoviště je veřejné, neplacené, nachází se vedle supermarketu, a patří zřejmě Městské části našeho města - podle záznamů o čištění komunikací ho má MČ ve své správě. Zásadně neparkuji na místech pro invalidy. Ale navečer se v ulici a blízkém okolí nenajde místo na parkování. Tak auta parkují na parkovišti i na místech vodorovně pomalovaných znakem invalidy na vozíku. Jedná se o mi o paragraf v dopravních předpisech, kde je předepsáno, jakým přesně způsobem musí být označeno invalidní místo. Jestli tam musí stát i svislá modrá značka, aby bylo místo platné..?? Jak vidno z vašich odpovědí, informovat se přímo na místní policii je práce zbytečná, taky na sebe nechci upozorňovat kvůli poškozenému čelnímu sklu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 966
Stříbrný cukrar 868
Zlatý mosoj 775
Zlatý Kepler 598
Zlatý gecco 478
Zlatý Dochy 297
Zlatý led 294
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 282
Zlatý Lamalam 279

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.