bedunka

Mohu si dát do šálku dva pytlíky čaje? Jeden brusinkový a jeden ostropestřec? Nebudou se účinky rušit?

Nejlepší odpověď
annas

Nemíchala bych. Užívám bylinkové čaje, ale jsou namíchané jen z jedné, ale mají širší pole působnosti. Vařila bych každý čaj zvlášť a vypila s odstupem.

Jinak se zeptejte na jiné stránce, kde je bylinkářská poradna, mají větší zkušenosti s mícháním bylin, které mohou být v jedné směsi.

Ostropestřec je čaj na játra, brusinkový na močové cesty.

Čtu složení brusinkového čaje – Brusinka obecná – plod (Fructus vřtis idaeae). Růže šipková – plod (Fructus cynosbati), Bňza bělokorá – list (Foliům betulae). Kopřiva dvoudomá – nať (Herba urticae). Přeslička rolni – nať (Herba equiseti). Celík zlatobýl – nať (Herba solidaginis virgaureae) – vše na močové cesty.

Těch bylin je zde už dost, takže bych opravdu nemíchala.

Ad mosoj,
v odkazu, který jste uvedl, jsou namíchané bylinky, které mají podobný účinek na játra a žlučník..

Stejně jako v brusinkovém čaji je asi 6 bylinek, ale na močové cesty.

Jedině zkušený bylinkář může doporučit, které bylinky jsou do směsi vhodné a v kombinaci účinné.

Ale je třeba znát, které bylinky se k sobě hodí, zda je možné k těm uvedeným přidat osstropestřec.

Další odpovědi
marci1

Raději bych je uvařila každý zvlášť. Čaj „ostropestřec mariánský“ je sice takový zvláštní chutí i vzhledem (bílý, bez chuti), ale můžeš si jej třeba ochutit medem nebo citrónem. Já ho piji jen tak, čistý, mě to nevadí. 🙂

Seznam.cz

Ostropestřec Mariánský má schopnost čistit játra. Je nemožné nasbírat semínka svépomocí. Účinky se navzájem neruší. Co mohu ještě doporučit? Rýmovník. Jak do čaje, nebo pod maso, když se peče, do polévky. Snižuje cholesterol. V létě do čaje lístky Netřesku, Nebo lístky pro osvěžení rozkousat. Chemické látky Netřeski chrání kůži a léčí. Brusinkový čaj je zbytečné pít. Pokud ho jako žena hodláte pít jako prevenci proti zánětu močových cest, protože stejně Vám poslouží dodržovat pitný režim. Stačí voda s citronem. Jenže pitný režim je nemožné dodržovat v průmyslovém odvětví, kde zakazují nosit si na pracoviště pití. Pitný režim v létě je cucnout si po 20 minutách.

suaeda

Bylinné čaje raději nemíchám, ale střídám je. Většinou se nesmí pít dlouhodobě. Co dělám je, že do kvalitních sypaných čajů (černý, nebo částečně fermentovaný) si občas nějakou samostatnou bylinku přidám (např. ten ostropestřec).

mosoj

Léčitelka paní Kamenická (bába radnická) míchala čaje jedině z více bylin.
A to byla nějaká léčitelka !!

https://www.by­linnalekarna.cz/ja­tra-cubetka