Avatar uživatele
anonym

Kde/na jaké stránce byste mi doporučili koupit kvalitní čaj z kopřivy dvoudomé?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1953 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Koupila bych si čaj z kopřivy v prodejně zdravé výživy, kde nabízejí i bylinkové čaje.

Jinak se zkuste podívat do odkazu, kde se doporučuje čaj od určitých výrobců. Prodává se i v nálevkových sáčích, ale určitě kvalitnější je sypaný.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/kopriva-recept-na-caj-je-klasika/

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Annas, uhádnete i na co přesně ho potřebují a sháním? 😉

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Nevím,M možností je hodně. Třeba na hubnutí, ledviny, vlasy, koupele, podpra žlučníu,, slezinuy, snížení cukru.

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Aj karamba, a zrovna na tu věc co si to chci koupit jste neuvedla. No slyšel jsem že je to na nedostatek železa, je to pravda? 🙂

před 1952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já mám nedostatek železa, ale kopřivu neberu. Totiž nedostatek souvisí se špatným vstřebáváním minerálů, za to mohou ledviny.

Mám pravdu v nejširším slova smyslu. Nedsotatek vitamínů nebo minerálů, pokud nestačí ze stravy, souvisí s činností ledvin, jater a tenkéího střeva atd.

Možná jsem už psala, že pro mě jsou nejlepší tzv. tkáňové minerály i pro Fe, u něhož není možné se předávkovat.

U čaje neodhadnete množství, protože záleží na tom, kdy se kopřiva sbírá. Její účinnsot závisí na době sběru.

Ale si vzpomente, napište, zda kopřiva zabírá. Kdysi jsem si ji připravovala jako špenát. Ale opravdu záleží na tom, jak vaše tělo minerály vstřebává.

před 1952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

  1. Takže pokud Vás chápu, tak čaj z kopřivy dvoudomé z části obsahuje železo, není to teda blbost jí pít na nedostatek železa.
  2. Myslíte že porucha ledvin, jater, či tenkého střeva může vzniknout v určitém věku díky dědičnosti po jednom z rodičů?
  3. Tkáňové minerály, tím myslíte tzv. tkáňové soli?

před 1952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Říká se, že energie ledvin se dědí po rodičích. ale člověk je ohrožuje sám – stresem, chybným jídlem, nedostatečným pitím. Párovým orgánem je močový měchýř.

Stejně tak psychika a jídlo ohrožují játra, jejich partnerem je žlučník.

Tkáňové soli = Schüsslerovy soli. = minerály.

Kromě kopřiv jsou dobrá dýňová semínka, červená řepa, sušené meruňky. Mně zabíraly i hrozinky. U každého je to jinak.

Dobrý je i čaj z kustovnice. Já je jím jako hrozinky.

http://tajemstviz­dravi.cz/kustov­nice-cinska-denni-davka-zalezi-na-veku-pohlavi-a-forme-plodu/

před 1952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Díky.

před 1951 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek