kajinda64

Mohu křižovatku projet na čtyřku?

V autoškole mě vždy učili, že na křižovatce, kde většinou odbočuji si mám podřadit na dvojku, dá se to ale vyřešit pouze tím, že přibrzdím a nechám tam popřípadě zařazenou čtyřku? Třeba když jedu z vedlejší na hlavní

Odpovědi
Lamalam

Křižovatku můžeš projet na libovolný rychlostní stupeň, ale pro začátečníka je určitě vhodnější trochu podřadit. Když budeš intenzivně přibrzďovat se zařazenou čtyřkou, může ti to zdechnout.

gepik

To tě ve škole učili nějak divně. Správný postup je takhle: před křižovatkou si nachystáš vhodnou rychlost pro provedení bezpečného manévru odbočení. Jaký k ní (k té rychlosti) pasuje rychlostní stupeň, tak ten tam zařaď. U auta se prostě hlídá správná rychlost a až k jejímu udržování se volí vhodný rychlostní stupeň. Můžeš li projet i na čtyřku, ta si ji tam nechej zařazenou..