Kozofoh

Mohou sledovat poskytovatelé internetového připojení jen své zákazíiky (co delaji atp.), nebo úplně všechny na světě?

Mám na mysli jako jestli třeba český poskytoval internetových služeb vidí jen své zákazniky (co delaji atp) nebo úplně všechny zákazniky po celém světě?
--

Mohou sledovat poskytovatelé internetlvého připojení všechny?

Odpovědi
Michaela66

Jen své zákazníky. Tomu se můžete bránit používáním VPN, nebo navštěvováním zabezpečených serverů (ve Chromu označeny zeleným zámečkem u adresního řádku) – v takových případech poskytovatel internetu vidí, že jste na určité stránce, ale nevidí již nic konkrétního.
ALE – státní orgány mohou sledovat Vaši aktivitu na internetu, nehledě na tom, kdo vám poskytuje internet (ISP). Například pokud navštívíte určitou stránku, která je sledována úřady, tak se na vás úřad může „pověsit“ a sledovat vaši další aktivitu. Bylo mi to tak řečeno odborníkem pohybujícím se v oblasti trestního práva.