Avatar uživatele
Pokročilý

Mohly by být děti vyloučeny ze školy za kouření cigaret?

Nezáleží, jestli na střední škole nebo základní. Také by mne zajímalo, jestli jste si někdy ve škole všimnuli, že vaši spolužáci kouří. Byli to spíše kluci nebo holky? Proč to dělali? Pouze "frajeřili"?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ivzez se mýlí,
Právní úprava:
· § 31 odst. 2 až § 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších přepisů (dále jen „školský zákon“)
· zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“)

Ředitel školy nebo školského zařízení může v případě závažného zaviněného porušení povinností stanovených školským zákonem nebo školním nebo vnitřním řádem rozhodnout o podmíněném vyloučení nebo o vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení.

Jak vyplývá z výše uvedeného, o podmíněném vyloučení nebo vyloučení žáka nebo studenta je oprávněn rozhodovat pouze ředitel školy. Toto oprávnění nelze přenést na jinou osobu, např. na jiného pedagogického pracovníka školy nebo školského zařízení.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zákon budou porušovat dospělí, za jejichž prohřešky potrestáme děti.
Úžasný nápad!
_______

Doplňuji:
Jestli se nemýlím, lze žáka ze školy vyloučit
až po splnění povinné školní docházky.


Avatar uživatele
Stříbrný

Za kouření na záchodech obvykle jsou dvojky z chování.
zdroj: film Kameňák

Teď vážně. Podle mě je to sice poměrně vážné porušení školního řádu, ale nikomu tím neubližují, pokud vynechám účinky pasivního kouření. Na vyloučení bych to neviděl. Spíše na snížený stupeň z chování. V lepším případě i ředitelská důtka.

Když jsem byl na základce, tak 70 % žáků kouřilo a nijak se to neřešilo. Na OA 50 % mých spolužáků kouřilo a neměli z toho velké oplétačky (Nevím o nikom, kdo byl potrestán). Na učňáku mistrová povolovala učňům kouření venku, kde je nikdo nevidí.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud je to uvnitř školy, na základce a děje se to opakovaně (za 1 nachytání dvojka/trojka z chování), tak vyloučit... Ale je to fuk, protože základku mít stejně musí, takže akorát přestoupí na jinou (kde je taky můžou vyloučit a oni zase můžou přejít na jinou).

Kluci, protože "frajeří," jak píšeš (ale některým to "frajerství" vydrželo do dnes a dokonce se k nim přidali i ti spořádanější a vzornější žáci). Na střední i holky.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2561
Zlatý annas 1749
Zlatý marci1 1729
Zlatý mosoj 1700
Zlatý Kepler 1442
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 834
Zlatý briketka10 819
Zlatý zjentek 783

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.