zjentek

co to může bejt za onemocnění, když ze dne na den ztratíte rohnováhu a neudržíte balanc?

večer jdete spát jako silně smyslově koordinovanej člověk, kterej stojí pevně na zemi a ráno se probudíte, vylezete z pelechu a vrávoráte jako štěně po narkóze, zkrátka při pohybu máte neskutečný motolice (myslím ty závratě s nevolností, ne toho parazita).
Čím vším by to mohlo bejt? Ty hovadiny o tom, že to ví jen lékař klidně vynechte, jelikož z neurologickýho hlediska je podle několika odborníků vše ok, CT velína, Sono útrob a krevní obraz taky negativní a stav beztíže trvá už rovnej tejden, takže jakákoliv rada je vzácná, dík.
Co se týče alopatický (školský) medicíny, byla nám řečena diagnóza- to odezní ..chcete zatím oblbováka? :ooo

Nejlepší odpověď
annas

Není to onemocnění, ale předzvěst onemocnění. Ale chápu vás, že lékař zpravidla příčinu nenajde. Jsem na tom podobně.

Mám nízký tlak, občas závratě. Příčina u mě – nedostatek železa. Nestačí železo ze stravy, beru homeopatické, tzv. antoposofické.

Opakuji, léčím se alternativní medicínou, ale potíže nemizí rychle.

Samozřejmě u vás to může mít jinou příčinu. Tlak regulují játra a ledviny. Takže může jít o nevyrovnanou energii – výše diastolického ovlivňují játra, systolický ledviny. .

Jako vždy opakuji, jde o mé zkušenosti. Nepřesvědčuji. Rozhodnutí je na každém jedinci., je třeba detoxikvoat organismus.

Další odpovědi
gecco

Předchozí úraz hlavy by nebyl?
😉
Co sluch? – není dotyčný najednou nedoslýchavý? Netrpí tinnitem (zvonění, pískání v uších)?
Pokud ano, mohlo by to ukazovat na Meniérovu chorobu…
Každopádně „zjistí to jen lékař“ (i když to jsi číst nechtěl) – ale zkus jej na tuto diagnozu upozornit (její diagnostika je obtížná, spočívá hlavně ve vyloučení všeho možného – jiného).

redy

OK je to stres, to mi bylo řečeno.Doporučení je – klid, vitamíny, no u mě to odeznělo aniž bych ten klid měla.Taky se mi stalo že mi to táhlo na pravou stranu.
Jo a to nepiju 🙂
Jo a co páteř, dobrý? Jak mi řek doktor všechno je od páteře,čekám až mi řekne že mám rýmu taky od páteře.Teď koukám že sem ti nic neporadila nojo jdi k doktorovi :D

Děda Louda

Popisuješ velice výstižně příznaky tzv. Zemanovy virózy.

Emefej

Co třeba nízký krevní tlak?

marci1

Příčin může být velmi mnoho, od krční páteře, problémy se sluchem, ischémie ap. „Motání hlavy může znamenat přítomnost toxických látek, mikrobů v okolí nervových buněk, nebo může být zapříčiněn nedostatkem kyslíku nebo živin v našem mozku.
Pomoci může omezit sůl, kávu, či čaj, vyloučit alkohol a cigarety.“
http://motani-hlavy-zavrat.nasclo­vek.cz/

arygnoc

no, ako tak čítam tie rady, tak by vám mohlo pomôcť púšťanie žilou alebo výlet do lúrd.

;-Q

k otázke:
nepíšete nič o veku.

poruchy rovnováhy môžu mať príčin asi 2 trilióny až nekonečno (námatkovo):

krvný tlak
porucha vestibulárneho aparátu (napr. infekčného pôvodu)
nastupujúca hluchota (napr. od slúchadiel)
nádor
nervová choroba (i vírového pôvodu)
nastupujúca epilepsia
opotrebenie organizmu pokročilým vekom (kľudne i u štyridsiat­nikov!)
alkoholizmus (a narkománie vôbec)
parazit (v uchu, vestibulárnom aparáte alebo i mozgu)
zápalové ochorenie
mechanické poškodenie vestibulárneho aparátu
hormonálne poruchy

takže bez pomoci lekára si môžete slobodne vybrať.

bolak

http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Poruchy_rov­nov%C3%A1hy/PGS

Další možnost je nějaká neurologická porucha, vím že o jedný jsem asi před 10 lety četl i v této knize > http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/velke-psychiatricke-pripady-136269 (alespoň myslím), dotyčná osoba nedokázala odhadnout výšku země a došlapu.

Pak samozřejmě ztráta citu v dolní části končetin a teoreticky by stačil i nějakej silnější zánět středního ucha, tam je myslím to centrum rovnováhy či co.

Putin

Nejspíše nejde o to samé, ale příčinou může být i obyčejná angína. Když jsem byl mladší, tak jsem ze dne na den přestal naprosto chodit, musel jsem se téměř plazit po zemi, nejspíš to samé, jako vy :) Příčin může být tedy dost, od snížení imunity po třeba otravu, pokud už to trvá delší dobu, tak zkuste změnit stravu, pít vodu, ležet v teple ;)

pusinka50

Píšeš krevní obraz dobrý. Je ale potřeba udělat pro jistotu detailní vyšetření krve úplně na všechno, co jde. Taky testy rozšířit hlavně na přítomnost a druh bakterií a virů, které tě mohly náhle atakovat. Výsledek takovéhoto testu trvá několik dní. Já byla taky podle krve zdravá a snad mi ani nevěřili, že je mi fakt hodně blbě, dokud mi neudělaly krevní testy na bakterie a zjistili zaplavení celého organismu bakterií E-coli, čili urosepsi, otravu krve..

Jinak, stres či dlouhodobější psychický tlak může být také příčina tvých potíží. Psychicky méně odolní lidé po nějakém delším psychickém vypětí i přestanou chodit úplně, nejsou schopní ani zvednout ruku a najíst se. Ale samo to postupně odezní a jsou zase zdraví. Tím tě nechci strašit, naopak, chci říct, nezmatkuj, buď v klidu, odpočívej, čti si, lušti křížovky, ať odpoutáš své obavy..
No, zatím mě jiný rady nenapadají mimo zde již řečených…

arygnoc

annas:

"… Nestačí železo ze stravy, beru homeopatické, tzv. antoposofické.

Opakuji, léčím se alternativní medicínou, ale potíže nemizí rychle. …"

doplním – a nemiznú nikdy.
takáta liečba má účinky ako modlenie sa.

ale:
ste ma pekne pobavila – homeopatiocké železo :DDD – to môžete cmúčať karamelky, aj tie sú z homeopatického (rozumejte žiadneho) železa. :DDD

s prepáčením, kde počujem spojenie „liečba prepojením vyššisho duchovna“ ( Steiner), otvára sa mi nožík vo vrecku.

mimochodom – čím sa líšite od rodičov, ktorí odmietli podávať dieťaťu inzulín, lebo uverili šarlatánovi (a dieťa preto umrelo)?
asi ničím, akurát že tieto pokusy prevádzate na sebe.

;-Q

annas

Ad arygnoc. Nikomu svůj názor nevnucuji, jen uvádím své zkušenosti. Nezkoušel jste, takže prosím neznevažuje to, co neznáte a nezesměšňujete mě.

Jsou to vaše domněnky, jak můžete vědět, že homeopatické léky nefungují?

arygnoc

pretože to tak je – NIČ nelieči, NIČ nie je účínná látka.
to je dokázané.

homeopatika je paveda a neexistuje lekárska fakulta, na ktorej by sa homeopatika vyučovala, existujú iba pokútne kurzy.

neznevažujem, práve naopak, snažím sa vás varovať pred šarlatánmi.

;-Q

annas

Opakuji, nevyzkoušel jste, takže znáte jen z doslechu. Stačilo napsat, nesouhlasím, nikoliv ironizovat moje odpovědi.

Uvádím jen své vlastní zkušenosti. Nikomu nevnucuji svůj názor na rozdíl od vás. Nebýt homeopatie a bylinek, nevím, jak bych skončila.

Považujete mě za primitiva, který slepě věří, neumí přemýšlet atd.? Lékař, který zná
víc než klasickou medicínu léčí příčiny, nikoliv následky, je šarlatán?

Nikdy neznevažuji někoho nebo něco, když jsem nepoznala na vlastní kůži.

arygnoc

práveže poznal.
a o tom to je.
tiež hovorím z vlastej skúsenosti.

;-Q

a sám seba dodnes kopem do zadku, že som sa na to nechal ukecať (trvalo to skoro rok, to ukecávanie).
asi to nefungovalo, lebo neverím?
alebo že to proste nefunguje, však.

zjentek

arygnoc, zklidni hormon ..i na tebe přijde řada a pak budeš hledat „něco“.
S určitostí ti prozradím jedinou jistotu a víc nevím- pokud s tvým místním doktorem nemáš jakýkoliv osobní vztah a nijak nezapadáš do jeho osobního života, tak až to přijde na tebe, tak on ti nepomůže

arygnoc

no vek by som na to mal, aby na mňa niečo došlo.

felčarov tiež nemám rád, posledného, čo si pamätám, tak to bol dr. sova.

zjentek, aby bolo jasno, ja nezľahčujem ani neurážam, snažím sa vysvetliť, že čo je moc, to je moc – predsa nie je možné, aby normálny rozumný človek začal veriť na mágiu.
veď to tu vyzerá ako na zraze čarodejníc.

keď vám lekári tvrdia, že nevidia príčiinu, tak skúste ešte psychológa (bez urážky, ale vážne) – problémy môžu byť i psychosomatického pôvodu.

len nie, preboha, najké woo-doo.
nie nadarmo sa hovorí – čas je najlepší lekár.

;-Q

Agneta

arygnocovi je třeba rozumět…on poukazuje na „možné i nemožné“, a vyslovuje věci přímo – ať už šetrně – ale především je jeho specialitou „nešetrně“(bo­hužel)…:DDD
Kdo ho zná, tak ví, že neuráží, i když to na první pohled tak vypadá…a skvěle poradit umí, jen si to musí každý umět přeložit do svojí řeči.
Zde se určitě jedná o již zmíněný psychosomatický
původ, dále brát vážně tu předzvěst, jak uvádí annas, to má všechno souvislost. Motolice při pohybu patří k tomu dosud záhadnému tinitusu, údajně se jen přemísťují krystaly v „orgánu rovnováhy“ – to by mělo za pár dní přestat. Za důležité bych považovala „nastartování imunního systému“, jak jsem o tom už častěji psala – a tam ani arygnoc neprotestoval :DDD

arygnoc

agneta!

vo vestibulárnom aparáte NIE SÚ žiadne kryštály!

je tam kvapalina, ktorou vestibulárny aparát nie je úplne naplnený
jej pohyb je snímaný nervami citlivými na tlak a tieto impulzy vyhodnocuje/spra­cováva mozog ako informáciu o polohe v priestore.

;-Q

ďakujem za vysvetlenie mojej priamočiarosti. :D

annas

Ad Agenta, tinitus není tak záhadný. Dá se vyléčit. V uchu je centrum rovnováhy. Pomůžře i akupresura.

Jinak je třeba posilovat orgány a detoxikovat organismus, jak jsem napsala. Nejde jen o imunltu, ale především o játra, ledviny, tlusté střevo.

Nebudu se víc rozšiřovat, nejde o tebe, ale nechápu, že co někdo nezná, tak je to špatné. Také nikoho nenapadám, že věří v Boha. Důkležitá je však tolerance k názorům jiných.

arygnoc

tak tak, na viere v boha nevidím nič zlého, ale náboženstvo je nástorj diabla (keď tu už máme toško nadprirodzena).

a podobne je to i s takouto „liečbou“ – veríte, že vám to pomáha, ale nechávate sa obalamutiť bandou hlásateľov a šmelinárov so zdravím a ešte to propagujete a tvrdíte, že majú pravdu, (ako tí s kolárikmi hlásajú pravdu viery a mastia si vrecká a znásiľňujú deti) …

potrebujete hostie?

;-Q

arygnoc

ešte to upresním – nič proti prírodnej liečbe – napr. bylinkami, ale liečbou, kde účinná látka JE.

ale nejaké >homeopatické železo< ( :DDD, ospravedlňujem sa, to slovné spojenie ma baví už dva dni, to môže skutočne vymyslieť iba cimrman), prepáčte, moja viera v takýto liek je skutočne homeopatická (ŽIADNA).

;-Q

arygnoc

tak som to pochopil správne, že sa liečite vierou?

tak na čo sú vám kadejaké pomocné berličky – homeopatika, kryštály, vesmírna energia, …?
samoliečenie vierou ešte ako-tak by som vedel prijať (nie pochopiť), ale nejaké tie serepetičky okolo toho – to je nejaká mágia či čo?
annas, veď sa zamyslite, to predsa nemá logiku.

;-Q

zjentek

Děd Louda: to je blbost ..neumím si představit Zemana, jak jde večer spát jako smyslově koordinovanej člo­věk

Emefej

🙂

zjentek

annas: se vším souhlasím, vy jste trochu jako já ..alternativně se léčím denně (stylem života) a stejně to přišlo ..a pokud je to předzvěst, jak píšete, tak už teď mám bobky :)

zjentek

gecco: bzučí ..a hodně ..dokonce slyším svůj vlastní tep a to mě zneklidňuje ..už zkoumám tu chorobu, jak o ní píšeš

gecco

Zjentek → co ten úraz hlavy? – úder zezadu a zespod (pod ucho) a nebo klidně i ´pecka´ do spodní čelisti (jinak řečeno přesdržka)? A klidně i před několika dny/týdny (i když jsi na CT a rtg byl)…
___
No – pokud bzučí, ´otestuj´ si, nakolik dobře (oproti dřívějšku
) slyšíš, zejména nízké frekvence.

zjentek

redy, supr rada, každá je dobrá ..já mívám taky rýmu od páteře, věřil bych na to, neurolog to všechno vidí v páteři ..akorát že mě to na rozdíl od tebe táhne hodně nalevo ..a já mám nalevo od umyvadla vanu, takže když jsem po ránu po mytí zubů prudce sklopil hlavu, abych si do něj odplivl, hned jsem si v ní ustlal

Agneta

zjentek >>> tak jestli ti hučí v uchu, tak počítej s tím tinitusem…až se ti to motání uklidní, a zůstane jen ho hučení, tak zkus spát dvě tři noci někde jinde, zpravidla by to mělo přestat – nechci tu psát o „energiích“, těm sama nerozumím, ale do značně alternativního stavu by ses tím mohl dostat. Měj na paměti, že školní medicína vyléčí jen dvě třetiny (nebo možná i víc), ale bohužel zdaleka né všechno, a tak je třeba se poohlédnout po metodách, které jiným pomohly, jak uvádí annas.

arygnoc

akože napr. „systolický ledviny“?
:DDDD

kua,to je tu fakt ako v nejakom románe od cimrmana. :))

;-Q

zjentek

Emefej: tlak bylo první, čím začali ..ten byl 70/110, jako po celej život

Emefej

A co třeba nějaké psychické potíže? Třeba se tak tělo brání nějakému stresu.

zjentek

no to jo, to je jasný ..to si stačí přečíst mou historii tady a je jasno ..ale že by takový klinický příznaky byly jen z psychiky?