dust8

Mohlo by se den po očkování na covid 19 vypít nealkoholické pivo Birell, když je v něm 0,5% alkoholu?

Slyšel jsem, že by se dva dny po očkování na covid neměl žádný alkohol, ale jak je to s nealkoholickým pivem, kde krapet alkoholu je?
Daly by se vypít i dvě nealkoholická piva?

Nejlepší odpověď
Malvína

Ano, protože...

Neviděla bych v tom problém. Obsah alkoholu je opravu minimální.

Další odpovědi
marci1

Ano, protože...

Alkohol (v malé míře) po vakcíně nesníží její účinnost. Ale nadměrné pití může znásobit nežádoucí projevy (viz odkaz). 🙂

https://plus.roz­hlas.cz/alkohol-po-vakcine-nesnizi-jeji-ucinnost-ale-nadmerne-piti-muze-znasobit-8487670

paul1

Ano, protože...

Obsah alkoholu je minimálné. Ale objasnily se mi údaje o tom, proč je v Rusku zaočkovanost Sputnikem V minimální, cituji z webu rozhlasu:
„U Sputniku V jedna ruská zdravotnice nedávno řekla, že lidé by měli abstinovat dva týdny před očkováním a šest týdnů po něm. Člen výzkumného týmu Gamalejova institutu Alexander Gincburg, který vakcínu vytvářel, to pak ale upřesnil s tím, že lidé by po očkování neměli pít alkohol tři dny. A to u kterékoliv vakcíny proti koronaviru“.

Zdroj: https://plus.roz­hlas.cz/alkohol-po-vakcine-nesnizi-jeji-ucinnost-ale-nadmerne-piti-muze-znasobit-8487670

autacek

Ano, protože...

Jen ti nesmí vadit, že ti pak bude třeba bolet ruka. I když počkat, ty píšeš nealko pivo? Tak to asi problém nebude, když se po něm smí i řídit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.