yoyota4567

Mohla by takto.vzniknout svetova vlada?

například charta osn se dá změnit podle smlouvy o chartě OSN 2/3, takže když by se charta změnila tak že by se vytvořil světovy parlament, tak by automaticky ztratily suverenitu ty 1/3 ne? Takže stačí 67% států a zbytek automaticky ztratí suverenitu? Nebo je stále na státě zda si to dá do ustavy a zakoniku? Snad chapete jak to myslim, ted ma osn minimalni az zadne pravomoci ale pokud by vetsina rozhodla že z toho bude světová vláda/totalita?

Odpovědi
led

Charta OSN síce môžu vyhlásiť „čokoľvek, aj to, že človek má nos medzi očami“, ale platné to je, až keď to suverénne štáty príjmu vo svojich zákonoch. Pri vazalských štátoch to je jasné, urobia, čo im ich chlebodárci nariadia.

mosoj

Každej si dělá co chce a ty by jsi chtěl světovou vládu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

To je voul, úplný lulínek. ;)