vas999

Mohla by tahle moje myšlenka o vzniku vesmíru být správná?

V našem vesmíru platí zákon zachování energie. Ten ovšem vůbec nemusel platit před vznikem našeho vesmíru.
Takže náš vesmír mohl vzniknout „z ničeho“, protože nevznikl „sám v sobě“. Neplatily tehdy žádné zákony, které známe z našeho vesmíru. Tedy vůbec nebyl problém, aby se jen tak objevilo ohromné množství energie, z kterého posléze vznikl náš vesmír.
Dalo by se o téhle myšlence alespoň říct, že je možná? Napadla už někdy někoho? Nebo proč jsem na ni ještě nikde nenarazil, i když mě tyhle věci docela zajímají? Jenom škoda, že mi nikdo nemůže říct, zda je to tak správně (a já věřím, že to nikdo nebude moct s jistotou říct nikdy).

Nejlepší odpověď
anonym

Protože to s jistotou nevíme dá se o této hypotéze polemizovat stejně jako o jakékoliv jiné. Bohužel nevíme, a nemáme momentálně mnoho příležitostí to nějak zjistit.

Stejně tak se můžeme domnívat že náš velký třesk je jen výron energie z opačné strany obří černé díry v jiném vesmíru, protože i v našem vesmíru končí nepředstavitelné množství hmoty v singularitách obřích černých děr a možná není úplnou náhodou, obrovské množství hmoty v černé díře v malém bodu mizí a při velkém třesku se naopak z bezrozměrného bodu naopak rozpíná … třeba jsou tyto jevy propojeny a naše černé díry jsou základem velkých třesků opět v jiných vesmírech :) Kdo ví… třeba velký třesk neprobíhal jen na počátku našeho vesmíru ale v lokálních výskytech se nachází po celém vesmíru i dnes a je základem tzv temné hmoty a energie, … kdo ví … 🙂

Další odpovědi
dubraro

Jako myšlenka je to určitě možné.
Lze si například představit, že náš vesmír je jen nějaký experiment nebo simulace v nadřazeném vesmíru a počáteční energii dostal zvenčí v okamžiku zahájení experimentu.

Dochy

Pokud se dobře pamatuju, pak:
Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha,…

dudu

Kde bereš jistotu, že při třesku šlo o obrovský výron energie. Z pohledu jiných dimenzí, o nichž nemáme tušení se mohlo jednal o pouhý pšouk!

aliendrone

Samozřejmě že to vědce napadlo. Už před drahnou dobou. ;) :)

Ono je to JEŠTĚ trochu zajímavější – ÚPLNĚ COKOLIV se totiž mohlo stát/existovat NEJEN před „vznikem vesmíru“ (Velkým třeskem), ale dokonce až do Planckova času PO Velkém třesku. (5,4 × 10EXP-44s)!! [to víš, kvantová fyzika je DĚS!!] ;) :D :D

Tudíž VEŠKERÉ spekulace zde uvedené, včetně té tvé mohou být platné. Za velmi zajímavou považuji spekulaci uživatelů dubraro a Dochy – (ony MOHOU spolu celkem souviset) :)

Tomas006

Ano,
tato ale i mnoho dalších teorií je teoreticky možná ale vzhledem k tomu že žádnou z nich pravděpodobně nikdy neověříme tak jsou tyto otázky celkem zbytečné.(to jsi ale sám psal tak to nebudu rozebírat)

Tato teorie je teoreticky správná. Existují ale i jiné např. že vesmír vznikl jako kvantová fluktuace atd. atd. .

PS. Gratuluji k znovuobjevení teorie která již byla objevena 😁

Roman71

Dochy, proč začínáte Janovým evangeliem?
1.Mojžíšova 1.kapitola to popisuje od úplného počátku. :)

Dochy

Já ani nevím… dotaz mi nějak připomněl zrovna tohle 😉