Minimální hodinová mzda?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je teď minimální hodinová mzda na dohodu o provedení práce.
Zaměstnavatel mi dal smlouvu se 40Kč/hod a 100hod měsíčně ale i tak jsem tento měsíc odpracoval víc jak 100hodin co se s tím dá dělat?

Odpovědi
LuciJe

Pokud nemáte omezené pracovní uplatnění, pak je minimální hodinová mzda 48,10 Kč. Pokud spadáte do některé z níže uvedených skupin, může být snížena takto:

  • 90 % základní sazby minimální mzdy (tj. 7200 Kč, resp. 43,30 Kč/hod.), jde-li o první pracovní poměr zaměstnance ve věku 18 až 21 let, a to po dobu 6 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru,
  • 80 % základní sazby minimální mzdy (tj. 6400 Kč, resp. 38,50 Kč/hod.), jde-li o mladistvého zaměstnance,
  • 75 % základní sazby minimální mzdy (tj. 6000 Kč, resp. 36,10 Kč/hod.), jde-li o zaměstnance, který je poživatelem částečného invalidního důchodu,
  • 50 % základní sazby minimální mzdy (tj. 4000 Kč, resp. 24,10 Kč/hod.), jde-li o zaměstnance, který je poživatelem plného invalidního důchodu, nebo o mladistvého zaměstnance, který je plně invalidní a nepobírá plný invalidní důchod.

Jak výši hodinové mzdy, tak vyšší počet odpracovaných hodin musíte řešit se svým zaměstnavatelem (pokud by Vám nevyhověl, můžete se obrátit na vyšší instance, např. právníka na příslušném úřadu práce). Pozor – na dohodu o provedení práce můžete u jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 150 hodin ročně.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/co-je-minimalni-mzda-a-k-cemu-je-dobra/

Dandi

Mrkněte na stránky ve zdroji.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/co-je-minimalni-mzda-a-k-cemu-je-dobra/

alenka901

48,10 Kč hrubého

Attack-design

min. 48,10 hrubé mzdy, pokud vám dal 40 čistého je to ok, pokud vám to zaplatí tak s tím nedělejte nic