RomanSp

Prosím o vyjasnění, zda se na DPP v občanském sdružení (myslivci) vztahuje článek uvedený v popisu?

Prosím o vyjasnění, zda se na DPP v občanském sdružení (myslivci) vztahuje následující článek:

Minimální mzdu je možné definovat jako nejnižší přípustnou výši odměny za práci v pracovněprávním vztahu, upravuje ji ustanovení § 111 zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb.). Její jednotlivé sazby a podmínky poskytování jsou pak upravovány právě shora uvedeným nařízením vlády č. 567/2006 Sb. Vztahuje se na všechny zaměstnance v pracovním poměru nebo právním vztahu založeném dohodami o pracích konaných mimo pracovní poměr (tj. dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti). Nerozlišuje se, jde-li o pracovní poměr na dobu určitou či neurčitou nebo o souběžné pracovní poměry. Nárok na minimální mzdu vzniká v každém pracovním poměru nebo právním vztahu založeném dohodami o pracích konaných mimo pracovní poměr samostatně.

https://www.al­fasoftware.cz/zvy­seni-minimalni-zarucene-mzdy-od-ledna-2019/

Jedná o najmutí tesaře pro postavení nových kazatelen.

Děkuji.

Dohoda o provedení práce a minimální mzda v občanském sdružení

Odpovědi
Mc Merkurion

… nejsem právník, ale je rozdíl mzda v zaměstnání a dohoda o provedení práce >>> domluvte zakázku za určitou cenu, a hodiny teoreticky napište jak to vyjde …

Zdroj: všelijaké to provádění prací brigádně …

Pepa25

Ano, ustanovení o minimální mzdě se vztahuje i na DPP (dohodu o provedení práce). Vzhledem k tomu, že v DPP je rozsah práce definován počtem odpracovaných hodin, tak se použije hodinová minimální mzda (min. 79,8 Kč/ hod).