haunted

maximalne 150 hodin nebo 150 hodin ?

pracovik se touhto dohodou zavazuje, že provede pro firmu xxx tuto práci v rozsahu maximálně 150 hod.:hosteska sjednáno na 150 hod.

je to dohoda o provedeni prace, a me zajima jestli budu pracovat maximalne 150 pro tu firmu a nebo jestli si budu muset odpracovat celych 150 hodin

dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Těch 150 hod. je maximální roční limit pro práci konanou na základě dohody o provedení práce.

Pokud je v dohodě uvedena větička „hosteska sjednáno na 150 hod.“, tak si nemyslím, že by pro zaměstnance vyplývala povinnost odpracovat celých 150 hod.

Na druhou stranu, zaměstnavatel si to tak může vykládat… a pokud by snad měl mít zaměstnanec určitý problém odpracovat celých 150 hod., tak bych na jeho místě se zaměstnavatelem dohodnul upřesnění této věty, aby bylo jasno.

Další odpovědi
Tata

Dohoda o provedené práci, je skutečnou dohodou o provadení určité práce a zákon říká že tato práce musí být provedena maximalně za 150 hod. Pokud dokážete například zamést dvůr za dvě hodiny a tím naplníte dohodu o provedené práci, tím byla smlouva dodržena a neznamená to, že musíte zametat dvůr 150 hod.Při těchto dohodách se také určuje cena provedené práce a né hodinová mzdy. Tedy zaplaceno dostanete stejně ať ten dvůr zametete za dvě hodiny nebo čtyři dni. Stejně tak jako vy uvádíte případ hostesky. Já si najmu slečnu aby pro mne jednorázově pracovala na jedné akci o které ale nyvím jak dlouho bude trvat. Možná šest hodin, možná dvacetdva hodin. Já slečně nabídnu částku za kterou bude ochotná pracovat třeba dva dny. Ale ve smlouvě podle zákona musí být maximalmě 150 ghod.