misicka2310

miminko a televize?????

Ahojky chtěla bych se zeptat jestli nějak ohrožuji miminko 2 měsiční když ho nechavam koukat na televizi postýlku máme v ložnici a prcek je naučeny na cumel takže kdybych tam měla chodit jakmile ten cumlík vyplivne a davat mu ho spatky do papuli tak se od té postýlky ani nehnu tak si ho vemu sebou do obýváku a jakmile uvidí televizi tak je uplně mimo nekřičí jen kouká ani cumel nepotřebuje
:) ale mam strach aby ho to nějak neozařovalo atd

Nejlepší odpověď
kropitko

to,že se dětem u televize kazí oči je chybná informace,kaž­dopádně,by bylo lepší,kdyby se mimínek koukal na něco jiného. Ale věřím,že se stejně ve 2 měsících moc nekouká a většinou spí

Další odpovědi
anetadela1

U našich holek to bylo taky tak. Prostě vidí, že se tam něco barevnýho hýbe, tak koukaj. Zrovna tak v tom nevidím problém, pokud není metr od tv.

Nuk nuk

Musím dát za pravdu Badovi a ostatním, kdo tvrdí totéž.

Jednak tak malému miminku (ono i většímu, ba i dospělému, ale už nikoliv tak silně) škodí záření z obrazovky.
Jednak mu škodí i míhající se obrazy. Nechci Vás strašit, ale právě tyto rychlé záblesky obrazů a rychlé změny spolu s elektromagne­tickým zářením, mohou způsobit poruchy mozku.
A pak, malé miminko by spíš místo televize a dudlíku (nic proti dudlíku) potřebovalo Vás, Vaší péči a pozornost. Pokud miminko v postýlce pláče, pak to není proto že mu vypadl dudlík, ale protože celou svou malou dušičkou, touží po tom, aby mohlo být s Vámi, abyste ho vzala do náruče a pochovala ho, povídala si s ním.

Představte si sama sebe v jeho situaci: Voláte toho, koho bezmezně milujete, ale on místo toho, aby Vás obejmul a byl s Vámi, tak vám dá dudlík do pusy a zavře Vás do tmy. V lepším případě Vám dá ten dudlík, nechá Vás ležet vedle sebe, ale pustí si k tomu telku…

iwetax

Moje dcera taky od malinka sleduje televizi. Pořád jí mam v obíváku, takže si hraje na zemi a občas se koukne. Ve 2měsících televizi přímo hypnotizovala, já v to nevidím problém.

anonym

Milá maminko,
necítím se dost fundovaný k odpovědi týkající se typu a intenzity záření z televize. Já bych svému dítěti „spací koutek“ zastínil, už jen kvůli klidu. Na hluk si zvykne a bude ho asi později k usínání vyžadovat. Televizi ale rozhodně asi ne.

člověk

každé elektrické zařízení má vyzařování,které škodí přirozenosti,aly my jsme tak propleteni rádiovlněním,že nemá cenu se chránit nejde to.A tak od mládí je třeba trénovat na život

Michal

Miminko si má hrát ,poslouchat váš hlas a hlas otce a mazlit se s Vámi.Ostatní uvažte sama.

Zdroj: život

afro.minerva

Tak já jsem znala holku, která měla od televize „spálené“ oči. Musela nosit brýle a chodit pravidelně na kontroly k oční. Nevím, jak je to teď s těmi novými televizemi.

Nicméně si myslím, že dvouměsíční miminko by se bez televize mohlo obejít. U naší malé se snažíme, aby moc na televizi nekoukala. Je teda pravda, že využije jakoukoliv možnost, aby se na ni dívala. Ale malé je skoro deset měsíců.

Ve dvouch měsících jsme ji teda na televizi koukat nenechali. Jinak dudlíka nepotřebuje dodnes. Televize netelevize.

Ale je to na tvém rozhodnutí. Člověk neví, co to s těma očičkama udělá. Je ještě hodně malý. Uvidíš časem, jestli to mělo nějaký vliv. Já s tím zkušenosti nemám.

Radovan M

Pokud nemáte starou CRT televizi, tak bych řekl, že mu riziko nehrozí…

panenka

Než jsme si spravily domeček holkam a malému udělali pokojíček tak mé děti jako miminka spali u televize pořád.A nestalo a neohrozilo je to vůbec.Večer jsme vždycky jednu stranu postýlky přikryly aby na něj neblikala televize televizi jsme stišily a děti mám v pořádku.Takže se Misicko nemusíš bát.