paul1

Měli jste nějakou velmi oblíbenou část oděvu?

Já jsem měl jeden čas oblíbený takový „dobře jetý svetr“, který si už toho mnoho pamatoval. Byl něco jako moje druhá kůže. Časem se ale skoro celý rozpadnul, tak jsme se rozloučili. Potom to byly látkové mokasiny. Látka na nich byla něco jako hrubý manchester. Dostal jsem je od ségry ze Švýcarska, když jsme jeli poprvé k moři do Bulharska v r. 1971. Potom jsem je bral do auta, velmi dobře se v nich šlapalo na pedály. Měli skoro nezničitelné umělohmotné podrážky.Ty vydržely, ale vršky z manchestru se o letech potrhaly. Mrzelo mne to, ty mokasiny byly jako papučky.

Nejlepší odpověď
Rokio

Ano, mikinu z šesté třídy ZŠ, kterou stále mám.

Další odpovědi
Disraeli

Kdo? (:

Snažím se oblékat za jedno pohodlně, za druhé elegantně, ale na oblečení nelpím (že bych se k němu upínal). Snad v dětství jsem měl najaké oblíbené kusy oblečení.
Jestli chceš lepší/vhodnější oblečení, nešetři na něm, nechej si ho dovážet, třeba i ze zahraničí nebo nakupuj od lepších společností (které působí i v Česku). Anebo líp, využívej služeb krejčích a prostě „šití na míru“, které dělají kvalitní oblečení, z dobré látky, s dobrým střihem, smyslem pro detail a celkovou kvalitu… kde si navíc můžeš vybrat, CO i JAK a do třeba si i sám navrhnout styl nebo detaily, které ti vyhovují.
Například: https://www.pe­tervenett.com/pro­dukty/obleky-na-miru nebo https://www.mej­ta.cz/ I za předpokladu, že nechodíš jen v oblecích. Takhle můžeš nakupovat nebo si nechat vyrábět různé kusy oblečení.

aliendrone

No jéje! Vzpomínám, že za totáče jsem míval koženou „bundu“ (či krátký kabát), ale nikoliv nějaká móda, ale spíš praktický kus oblečení. Myslím, že byla po dědovi, našel jsem ji u bábí na půdě. Byla z extrémně tvrdé tlusté kůže, hrubě vydělané a popravdě – vypadala asi opravdu strašně. Mutti vždycky obracela oči v sloup „Vypadáš jak vágus!“ (o to víc se mi líbíla, muehehehe). Ovšem její hlavní kvalita spočívala v tom, že to bylo prakticky kožené brnění. Takže když tě při kočkování po fotbale někdo šlehl řetězem přes záda, celkem v klidu jsi to ustál. Zato borci v „hadřících“ po takové nadílce klidně i lehli. Ani nwm, co se s ní stalo, po vojně jsem ji už neměl. Eh, to byly časy… :)

Drap

Neruším sice kdo měl mít, ale snad každý měl někdy něco oblíbeného, co se mu líbilo, dobře se mu nosilo a vyhovovalo to.

elkon

Celý život nosím džíny. Dříve zvony, nyní střídmější střih.

GM

Kolem roku 1980 jsem měla superluxusní džínovou sukni jakou svět neviděl, mírně ošoupanou, do zvonu, sešitou z 8 dílů. Už dááávno jsem z ní vyrostla.

paul1

Pro „Disraeli“: díky, už dost špatně vidím, asi od přežrání 😁