Kepler

Ta katastrofická vize v úvodu článku je přehnaná, ne-li přímo směšná. Velký Magellanův oblak je v podstatě obíhajícím satelitem naší Galaxie, podléhá tak i slapovým silám. Můžeme mluvit o galaktickém kanibalismu, kdy je část hmoty nasávána naší Galaxií. Byl pozorován proud vodíku dosahují od VMO až do Galaxie.

Další odpovědi
Edison

Těžko říct. Vzhledem k tomu, jak rychle se nové objevy vyskytují bych vůbec nepředpovídal, co se stane. Během pěti let se může přijít na jiný nebezpečný objekt… nemluvě o tom, že dřív, než sráška dvou galaxií může přijít srážka Země s jiným objektem. Tak co. Proč se tím zabývat? Zabýváme se věcmi, které nastanou mnohem pozěji, než nastanou jiné zcela fatální průšvihy. A to mnohem menšího rozsahu, leč fatální pro nás, jako pro lidstvo.

ivzez

Obávat se dnes toho, co by se mohlo (!!) stát
za dvě miliardy let, je podle mne předčasné.