tadeas.klime

Měli by občané pravidelně dostávat poplatky za státní projekty,které neslouží většinovým potřebám většinové společnosti?

Tj. nejde o to omezovat minoritní projekty, ale o racionalizaci jejich velikost a jejich nákladů dle reálné ochoty.

PS: V USA, … , kde média ovlivňují stát dlouhodobě, musí stát řešit obrovské množství „neamerických problémů“, tj. jedna z nejstarších demokracií je zadlužená, nemá veřejné zdravotnictví, zdarma vysokoškolské vzdělání atd…
Tj. někdy novináři najdou velkou dramatickou „show“, která se netýká problémů většinové společnosti, a politici se této show prakticky musí účastnit. Pokud tedy bude existovat automatický mechanismus odpovědnosti, pak náklady na takovou show budou v určitých mezích společenské tolerance.

Odpovědi
elkon

Jiná odpověď

Bláboly a co je v USA nás nezajímá.

paul1

Jiná odpověď

Komu tedy vlastně slouží? Menšinovým potřebám menšinové společnosti? 🙂

tadeas.klime

elkon: Nejde o US ale o tom že tam demokracie funguje nepřetržitě nejdéle.(UK se stala demokracii později – viz The Reform Act of 1832) Tj. pokud funguje demokracie ideálně měli by tam být na tom ve všem dobře, ale nejsou. A nabízí se otázka, že vláda často řeší věci které neslouží většinovému zájmu většinové společnosti. Ale nechci nikomu nic vnucovat, prostě je to otázka.