zjentek

Měl už někdo z vás někdy kafe?

Myslím tím jestli už někdo z vás pil ten nápoj připravený z pražené, mleté kávy.

Pokud ano, tak jak vám chutnalo? Rozumíte tomuto nápoji trochu? Dovedete ho jakkoli ocenit?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, dnes už dvě. Chutnalo, když si člověk dělá pořádné kafe, které má rád, tak neni důvod proč by mu nechutnalo.

Další odpovědi
paul1

Právě ho popíjím, mám ho vedle notebooku, složení: 100% Robusta. Celkem fajn,
dnes už druhá.

aliendrone

Jednou jsem v Maroku pil „kávu“, ale to bylo snad říznuté nějakým stimulantem. Tenkrát jsem po ní probděl celou noc, taková to byla síla (a to bylo ještě v době, kdy jsem neměl potíže se spaním). 😁

Jinak dnes jsem „přeorientován“ na BRYNDU (instantní břečku). Kdybych pil opravdovou kávu, taxem již dávno tuhej, poslední dobou mi i tak hapruje tlak. 😐

Miluji chuť a vůni opravdové kávy. Žádná „mlíčka“ či cukříky! Ale že bych byl nějaký fajnšmekr, tak to ne. Viz brynda – opravdický kafař by mě za to umlátil plechovkou od zrnkové kávy (mletá i kdyby byla sebevakuověji balená je kentus). A ač mám mlýnek na kávu, tak je nevyužitý.
BTW – kvůli němu jsem tuhle dostal i „velmi kvalitní kávu BEZ KOFEINU“. Nekupovat! To si už kup obyč. Standarda (nebo jeho nástupce, nwm jaxe dnes jmenuje „sprostý a levný kafe“) a pochutnáš si VÍC. 🙂

Rokio

Ne, nikdy. Kávu nepiji.

Maximálně si dám ledovou kávu (to je vyjímka) nebo čokoládu z automatu, ale to není káva.

cappuccino

Nekdy? Denne!!:-)

zjentek

Aliene, já to samý v Turecku, Istanbulu! Taky jsem pak prosouložil celou noc, i když původně dáma chtěla jen masáž krční páteře 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️…💁‍♂️… ato byl prosím jen hrníček velikostí podobný tý nerezový nálevce, do který si na talířek vedle kafe dávám v ČRdeli teplou smetanu (vlastně ta věc v kerý ti za komančů ke stolu v hospodě nosili ke smažáku tatarku) 😃🤪😉

aliendrone

zjentek>>> NJN, měls kliku! Turci jsou moderní, „pozápadnělí“ muslimáci. Zato Maroko byla (a dodnes je) pěkná díra. Ani kanály v TV pro pány k nouzové honitbě neměli (o děffkách nemluvě, tedy BYLY, ale těch by ses nedotkl ani hygienickým bidlem). Celkem zoufalá noc. 😕