redy

Kolik kafe vypijete za den?

Znám člověka a ten dá i osm denně.

Nejlepší odpověď
quentos

určitě 2 až 3

… a spíš tři než dvě. Otázka taky je, jak velkej hrnek je u tebe jedno „kafe“. Já na něj mám čtvrtlitrák :{)>

Další odpovědi
anonym

Jiná odpověď ;-)

Kávu jsem měl rád a dal jsem si někdy i dva šálky denně (s mlékem a cukrem). Postupem času se mi z ní začínalo dělat zle. Myslím, že vím, čím to je a mohu potvrdit tato tvrzení.

Diskuze: Citlivost na lepek a problém s kávou

Je mi po kávě zle, kromě divného pocitu v žaludku mám po vypití kávy stav psychické úzkosti. Gastroenterolog mi řekl, že lidé s citlivostí na lepek (celakie, duhringova dermatitida, alergie na lepek, Crohnova choroba atd.) mají po kávě velmi často problémy. Máte to taky tak?

Vloženo 24.05.15 14:41
#1 Václavek Miroslav

Taky mi kafe nedělá dobře, mám po něm jakýsi vnitřní třes.

Vloženo 24.05.15 15:28
#2 Magdě

Na začátku jsem měl, také tento problém a ještě k tomu i průjem a občas mi káva dráždila tlusté střevo. Vyzkoušel jsem téměř všechny možnosti co se pití kávy týče. Už jsem to vzdal a kávu opustil. Jenže po třech týdnech tvrdé abstinence jsem byl tak unavenej, že když si namočíte tři mokré deky a hodíte přes sebe, tak jsem se nějak tak cítil! No a tak si zase kafe uvařil a bylo to OK, ale dráždivé střevo se znovu ozvalo. Začal jsem teda o kafe číst a číst až jsem přečtl asi 15 knih. Dozvěděl jsem se mnohé. Tady se to ani nedá všechno napsat. Při problémech s kávou se doporučuje „vyzkoušet“ přejít na pití kávy překapávané tj. přes papírový filtr. Překapávač se dá kvalitní koupit i za cca 900,– Krátce proč je to nejzdravější: káva má zachovaný veškerý kofein, o ten nepříjdete. Zbaví se nečistot a kyseliny kávové, která dráždí tlusté střevo, tedy tračník a má PH OK, tedy nepřekyseluje žaludek. Mohou jí pít i lidé s refluxem!!! Samozřejmě ještě záleží na kvalitě papírových filtrů- (bambusové složení-přírodní materiál je ideál) a středně pražené kávy, bez aromat a leštidel a oleje. Tyto složky ve kvalitní kávě nemají co dělat. Přepražená káva je karcinogení. Nevýhoda je, že káva je téměř bez pěny, ale za nějakou dobu si zvyknete. Ostatní rozpouštědla a chemokofein, to není kafe a žádný barista si takovou kávu do úst nenalije!! Vyzkoušejte a uvidíte, pokud Vám bude vadit i tato, máte opravdu asi vážnější střevní problémy, případně přímo intoleranci na kafe.

#5 Labušová

Káva mi způsobuje obrovskou únavu a třes rukou.

PS: Někdy bych mohl zkusit snad jěště udělat si kávu přes filtr a použít umělé sladidlo. Cukrem již sladit nemůžu. Uvidíme.

Zdroj: http://www.ce­liak.cz/disku­ze/onemoci/7224

Lamalam

Jiná odpověď ;-)

Záleží na mnoha okolnostech, pohybuji se v intervalu 0 až 5.

Tw!st

nejsem sebevrah - 1 a dost

někdy žádné, někdy 2

Nuk nuk

určitě 2 až 3

někdy se to blíží 4. Já mám totiž konev na francouzské preso, a to jedno kafe z ní jsou v podstatě dvě kafe.

Kepler

Jiná odpověď ;-)

Někdy žádné, obyčejně jedno, někdy i dvě. Jsou to ale pořádné 1/4 l turky.

Drap

Jiná odpověď ;-)

Jedno, většinou však dvě za den. Více ne. Pokud bych měl pít kávu sám, tak raději nepiji třeba 14 dní.A pokud už si kafe dám, tak jedině do skla a turka. Jiný druh nepiji.

pucipuci

Jiná odpověď ;-)

Přijde na to, co je u koho kafe. A v jakém množství. Za noční dám klidně i 5 káv. Ovšem piji rozpustnou a jen jednu lžičku a s mlékem cca 2 dcl. A to někdo skoro nepovažuje za kafe. Z automatu bych klidně těch mini 8 dal také.

anonym

Jiná odpověď ;-)

Pil jsem denně až 6 hrnků černé kávy, postupem času jsem to snížil na současné dvě. Vždy po vypití kávy hrnek umyji. Nemám rád nepořádek!

da ny

Jiná odpověď ;-)

Kávu piji jen zřídka, spíše v restauraci nebo kavárně.
Pravidelný konzment už 1 kávy denně (též tmavého čaje) má nedostatek vit. B1 ⇒ selhává krátkodobá paměť a může se třást jako ratlík ;D
Doporučuje se nárazově podávání vit. B1 u snídaně a Bkomplex
Kdo má problém s lymfatickým systémem (už jen pouhé otoky nohou), měl by si kávu zcela odpustit…
ww.priznakytran­sformace.cz/in­dex.php/videa-tv-priznaky-transformace/vi­deo/97-jitka-bicikova-podcenovana-lymfa-a-pravda-o-lymfodrenazich-rozhovor-o-nasi-druhe-bile-krvi

Adamos00

Jiná odpověď ;-)

3 až 4 denně

jirka F

nejsem sebevrah - 1 a dost

1 za den si dám tzv. caro nevím jestli je to přesně kafe ale někdy si dám i turka taky 1 za den jinak piju vodu

vikit77

určitě 2 až 3

ina

určitě 2 až 3

ficus1

Kafe je dobrý. Mám pákovej kávovar s mlejnkem, dobrý kafe z pražírny v Nižboru. Z toho je kafe tak dobrý, že si kafe jinde nedávam..... Vyzunknu i 3 kousky. Někdy. Jindy zas žádný…

Kepler

redy: příště radši minerze nedráždi, vidíš co pak udělá. Má zvláštní zálibu psát celostránkové přednášky, či úvahy. 🙂

redy

🙂

redy

quentos mám na mysli šálek -
to jen češi si začali dělat kafe v rendlících.:-))
Taky nepoužívám šálek…

quentos

no tak v tom případě by to bylo mnohonásobně víc – myslel jsem totiž tři čtvrtlitráky.

redy

Měla jsem se vyjádřit přesněji 🙂

redy

minerz to není dobrá odpověď.
Proč se vůbec zabejváš odpovědí, když neodpovíš?
Sem si všimla, že tohle je nějaká móda tady…

anonym

Kávu jsem měl rád a dal jsem si někdy i dvašálky denně (s mlékem a cukrem). A tohle není odpověď? Dal jsem zvolit jiná odpověď, což jsem naspal a napsat jen ztroze, že kávu už nepiju? Jo ušetřil bych si čas a palec bych asi dostal taky co? :)

redy

Nedostal, jiná odpověď se píše proto, že se nestotožníš s žádnou předepsanou odpovědí.
🙂

anonym

0 šálků káfe. Nepiju to. :)) To by byla hrozně zbytečná odpověď. Jsem aspoň uvedl důvody proč a navíc stejně nepoznáš kdo ti tu co píše. Když ti někdo napíše jiná odpověd, že vypije 8 šálků, tak jak poznáš jestli nelže? :)

redy

Já to neberu tak vážně v celku mi je fuk kdo co odpoví. Když se teda nejedná opravdu pro mě důležitou věc 🙂