Avatar uživatele
redy

Kolik kafe vypijete za den?

Znám člověka a ten dá i osm denně.

Upravil/a: redy

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, zzzzz před 2851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

určitě 2 až 3

… a spíš tři než dvě. Otázka taky je, jak velkej hrnek je u tebe jedno „kafe“. Já na něj mám čtvrtlitrák :{)>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď ;-)

Kávu jsem měl rád a dal jsem si někdy i dva šálky denně (s mlékem a cukrem). Postupem času se mi z ní začínalo dělat zle. Myslím, že vím, čím to je a mohu potvrdit tato tvrzení.

Diskuze: Citlivost na lepek a problém s kávou

Je mi po kávě zle, kromě divného pocitu v žaludku mám po vypití kávy stav psychické úzkosti. Gastroenterolog mi řekl, že lidé s citlivostí na lepek (celakie, duhringova dermatitida, alergie na lepek, Crohnova choroba atd.) mají po kávě velmi často problémy. Máte to taky tak?

Vloženo 24.05.15 14:41
#1 Václavek Miroslav

Taky mi kafe nedělá dobře, mám po něm jakýsi vnitřní třes.

Vloženo 24.05.15 15:28
#2 Magdě

Na začátku jsem měl, také tento problém a ještě k tomu i průjem a občas mi káva dráždila tlusté střevo. Vyzkoušel jsem téměř všechny možnosti co se pití kávy týče. Už jsem to vzdal a kávu opustil. Jenže po třech týdnech tvrdé abstinence jsem byl tak unavenej, že když si namočíte tři mokré deky a hodíte přes sebe, tak jsem se nějak tak cítil! No a tak si zase kafe uvařil a bylo to OK, ale dráždivé střevo se znovu ozvalo. Začal jsem teda o kafe číst a číst až jsem přečtl asi 15 knih. Dozvěděl jsem se mnohé. Tady se to ani nedá všechno napsat. Při problémech s kávou se doporučuje „vyzkoušet“ přejít na pití kávy překapávané tj. přes papírový filtr. Překapávač se dá kvalitní koupit i za cca 900,– Krátce proč je to nejzdravější: káva má zachovaný veškerý kofein, o ten nepříjdete. Zbaví se nečistot a kyseliny kávové, která dráždí tlusté střevo, tedy tračník a má PH OK, tedy nepřekyseluje žaludek. Mohou jí pít i lidé s refluxem!!! Samozřejmě ještě záleží na kvalitě papírových filtrů- (bambusové složení-přírodní materiál je ideál) a středně pražené kávy, bez aromat a leštidel a oleje. Tyto složky ve kvalitní kávě nemají co dělat. Přepražená káva je karcinogení. Nevýhoda je, že káva je téměř bez pěny, ale za nějakou dobu si zvyknete. Ostatní rozpouštědla a chemokofein, to není kafe a žádný barista si takovou kávu do úst nenalije!! Vyzkoušejte a uvidíte, pokud Vám bude vadit i tato, máte opravdu asi vážnější střevní problémy, případně přímo intoleranci na kafe.

#5 Labušová

Káva mi způsobuje obrovskou únavu a třes rukou.

PS: Někdy bych mohl zkusit snad jěště udělat si kávu přes filtr a použít umělé sladidlo. Cukrem již sladit nemůžu. Uvidíme.

Zdroj: http://www.ce­liak.cz/disku­ze/onemoci/7224

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Jiná odpověď ;-)

Záleží na mnoha okolnostech, pohybuji se v intervalu 0 až 5.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

nejsem sebevrah - 1 a dost

někdy žádné, někdy 2

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

určitě 2 až 3

někdy se to blíží 4. Já mám totiž konev na francouzské preso, a to jedno kafe z ní jsou v podstatě dvě kafe.

Upravil/a: Nuk nuk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jiná odpověď ;-)

Někdy žádné, obyčejně jedno, někdy i dvě. Jsou to ale pořádné 1/4 l turky.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď ;-)

Jedno, většinou však dvě za den. Více ne. Pokud bych měl pít kávu sám, tak raději nepiji třeba 14 dní.A pokud už si kafe dám, tak jedině do skla a turka. Jiný druh nepiji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Jiná odpověď ;-)

Přijde na to, co je u koho kafe. A v jakém množství. Za noční dám klidně i 5 káv. Ovšem piji rozpustnou a jen jednu lžičku a s mlékem cca 2 dcl. A to někdo skoro nepovažuje za kafe. Z automatu bych klidně těch mini 8 dal také.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď ;-)

Pil jsem denně až 6 hrnků černé kávy, postupem času jsem to snížil na současné dvě. Vždy po vypití kávy hrnek umyji. Nemám rád nepořádek!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jiná odpověď ;-)

Kávu piji jen zřídka, spíše v restauraci nebo kavárně.
Pravidelný konzment už 1 kávy denně (též tmavého čaje) má nedostatek vit. B1 ⇒ selhává krátkodobá paměť a může se třást jako ratlík ;D
Doporučuje se nárazově podávání vit. B1 u snídaně a Bkomplex
Kdo má problém s lymfatickým systémem (už jen pouhé otoky nohou), měl by si kávu zcela odpustit…
ww.priznakytran­sformace.cz/in­dex.php/videa-tv-priznaky-transformace/vi­deo/97-jitka-bicikova-podcenovana-lymfa-a-pravda-o-lymfodrenazich-rozhovor-o-nasi-druhe-bile-krvi

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adamos00

Jiná odpověď ;-)

3 až 4 denně

Upravil/a: Adamos00

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

nejsem sebevrah - 1 a dost

1 za den si dám tzv. caro nevím jestli je to přesně kafe ale někdy si dám i turka taky 1 za den jinak piju vodu

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vikit77

určitě 2 až 3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ina

určitě 2 až 3

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ficus1

Kafe je dobrý. Mám pákovej kávovar s mlejnkem, dobrý kafe z pražírny v Nižboru. Z toho je kafe tak dobrý, že si kafe jinde nedávam..... Vyzunknu i 3 kousky. Někdy. Jindy zas žádný…

před 2833 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

redy: příště radši minerze nedráždi, vidíš co pak udělá. Má zvláštní zálibu psát celostránkové přednášky, či úvahy. 🙂

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

🙂

před 2850 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

quentos mám na mysli šálek -
to jen češi si začali dělat kafe v rendlících.:-))
Taky nepoužívám šálek…

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

no tak v tom případě by to bylo mnohonásobně víc – myslel jsem totiž tři čtvrtlitráky.

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Měla jsem se vyjádřit přesněji 🙂

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

minerz to není dobrá odpověď.
Proč se vůbec zabejváš odpovědí, když neodpovíš?
Sem si všimla, že tohle je nějaká móda tady…

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kávu jsem měl rád a dal jsem si někdy i dvašálky denně (s mlékem a cukrem). A tohle není odpověď? Dal jsem zvolit jiná odpověď, což jsem naspal a napsat jen ztroze, že kávu už nepiju? Jo ušetřil bych si čas a palec bych asi dostal taky co? :)

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Nedostal, jiná odpověď se píše proto, že se nestotožníš s žádnou předepsanou odpovědí.
🙂

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

0 šálků káfe. Nepiju to. :)) To by byla hrozně zbytečná odpověď. Jsem aspoň uvedl důvody proč a navíc stejně nepoznáš kdo ti tu co píše. Když ti někdo napíše jiná odpověd, že vypije 8 šálků, tak jak poznáš jestli nelže? :)

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Já to neberu tak vážně v celku mi je fuk kdo co odpoví. Když se teda nejedná opravdu pro mě důležitou věc 🙂

před 2851 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek