quentos

Dnešek, zítřek, středa a káva

ILIINES, otázka zejména pro Vás a ostatní milovníky kávy a kafaře. Dnes, zítra a ve středu jsou podle lunárního kalendáře dny, kdy káva vyloženě neprospívá a má se omezit. Skutečně mi dnes ranní káva vůbec nechutnala (přestože rozpustná, zjevně na tom nezáleží) a zůstalo jen při ní, ač za normálních okolností už bych měl v sobě min. 2 další šálky. Máte dnes (zítra, pozítří) podobnou zkušenost?
Doplňuji:
Někdo to možná špatně pochopil – měl jsem na mysli jen TOTO pondělí až středu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pět kafí za den jako vždy,žádnou změnu jsem nepocítila,snad jen večer došlo mléko(mám raději kávu s mlékem),tak to mě trochu rozhodilo…

Další odpovědi
panenka

Mě je jedno Quentosi co se kde píše nebo co je za den já si svůj den bez kávy s mlékem nedokážu představit.

kokoťenko

Já piju kávu v hrnku,tak nevím jak chutná v šálku,radši to tedy vyzkouším až ve čtvrtek,když by teď stejně nebyla dobrá.

lorja

Já si myslím,že jde spíše o psychickou záležitost.Člověk si v časopise přečte,že ve středu káva nebude mít tu správnou chuť a tak dlouho nad tím přemýšlí,až si podvědomě nechuť vsugeruje.Sama jsem velká kafařka a taky se mi někdy stane,že na kávu chuť nemám.
Většinou to souvisí s tím,že sním něco těžkého pro žaludek a nebo když mám chřipku.

dagry

No to snad ani není možné, že by Luna měla vliv i na chuť kávy ???? Já tak sleduji max. kdy co zasadit na zahrádce, kdy si stříhat a barvit vlasy (a stejně se tím neřídím)ale toto jsem teda ještě neslyšela.
Jinak teda nemůžu sloužit, protože jsem dneska kávu neměla. A teď zrovna dopíjím bílý jasmínový čaj a ten mi teda zase chutnal moc. 🙂

Miroslavst

Je mi jedno co je za den Quentosi,
u mě se nějaké pověry nenosí.
Jestli je středa nebo pátek,budu v klídku,
dám si kávu ráno, večer a hlavně po obídku.
Nejvíc si dávám turka brachu,
že by mi nechutnal, neměj strachu.
Že bych omezil cigárko a kávičku,
musel bych být padlej na hlavičku.
Asi mi už z toho trochu hrabe,
než půjdu spát, dám si kafe.

Doplňuji:
Že bych špatně chápal, asi ne
pondělní kafe michutnalo, jémine.
Dnes to bylo stejné, chutnalo mi znovu,
že bych se měl mít zítra na pozoru?
Asi těžko, tedy doufám,
to si nyní tvrdit troufám.
Nemít kafe, hrůza pomyslet,
tu pověru mohl jen blb vymyslet.
Jdu si vařit dlaší hrnek,
už se těším jak voní turek.

anonym

Tuto otázku jsem nečekal ale budiž. V pondělí mě káva nechutnala a to z nejrůznějších příčin. Káva v práci – hnus. Bez cukru. Další pokus, káva 3 v 1, to byl ještě větší hnus. Musel jsem do ní nasypat mletou. Nakonec až večer doma chutnala protože mě tam ukápl rum Tuzemák.

Zdroj: čaj

anonym

A vite quentosi,ze kdyz zalovim v pameti,tak vcera jsem mela jen 2 kavy a dnes je uz skoro po poledni a vypila jsem jen jednu.A to stavam ze zvyku o 6ranni.Ze by fakt na tom neco bylo?Asi spatny biorytmus v tyto dny.

Nuk nuk

Nemyslím si, že by lunární kalendář a káva měly cokoliv společného. Mám kolísavý tlak, takže reakce na kofein se v mém případě se to řídí spíš stavem tlaku, než nějakým kalendářem.

mojitek

Mel jsem dnes jenom 3 kavy,ale chutnaly taknejak stejne jako vzdy. Rozdil bych rozhodne poznal.Ale zkusim jeste popít a ohodnotit jeste dalsi dny a dam vedet,quentosi 😉

Jahoda

Jaký je den, na tom mi opravdu nezáleží. Já si kávu s mlékem dopřávám každý den, protože den bez kávy by stál za nic 😁

martina1

Tak to mě zaujalo.Piju průměrně šest káv denně a je to má životodárná tekutina.Od neděle jsem jak chcíplá a ani kafe nezabírá.Dokonce jsem vypila i instantní jestli mě neprobere.Asi opravdu na Vaší teorii něco bude…

lorja

Dneska jsem si na kávě pochutnala jako vždy.A asi jsem otázku opravdu pochopila jinak,než byla míněna.