dudu

Měl pravdu můj bývalý šéf?

Můj bývalý šéf každé ráno obešel všechna pracoviště a někdy jen tak mimochodem prohodil:
„Dnes bude příjemný den, protože naše děvčata jsou spokojená a obdělaná jako záhumenkové pole“. Chlapci vězte, že pole nepřeoráš a ženu nepřemiluješ! Nebo snad jeho poněkud lehtivé úvahy, ale zároveň asi letité zkušenosti byly zcestné?
Doplňuji:
ad Bohemica: proti Vaší odpovědi naprosto nic nenamítám, ale tvrdě se ohrazuji proti vyjádření, že půdu nelze přehnojit!! Viz např. následující text a mnoho dalších:
 http://iretha­narion.blog.cz/0706/zne­cisteni-pudy-zdroje

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes by takový šéf mohl mít problémy se sexuálním harašením nebo být označen za sexistu. Moje vcelku bohaté zkušenosti jsou takové, že zpravidla ti, kteří mají takovéhle lechtivé, dvojsmyslné nebo sexistické řeči, bývají většinou sami nedostatečně ukojeni, mluví z nich tak trochu závist a když už by někdy i došlo k příležitosti, většinou shoří jako papír ještě než k něčemu vůbec dojde. A že ženu nelze „přemilovat“? Asi tak jako pole nelze přehnojit?
Doplňuji:
ad Dudu: sice diskutuješ opět v otázce, ale budiž. Právě proto, že pole lze přehnojit, tak právě proto je moje odpověď formulována tak jak je formulována a otazník to potvrzuje. Ostatní pochopili ironii správně. Jinak o „přemilování“ žen je mnoho vtipů (bolení hlavy, manželské povinnosti atd.) které samozřejmě pouští do oběhu chlapi. Je velmi nechutné až smutné ventilovat tak intimní záležitosti na jakékoliv pavlači (Odpovědi, pracovní kolektiv, hospoda, škola atd.) .

Další odpovědi
Pájo

Navodit dobrou náladu v kolektivu tvému bývalému šéfovi schvaluji, ne však způsob, jakým to dělal. Tedy formu, jako takovou, považuji za nevhodnou a úplně zcestnou. Pokud jste tedy nebyli partou orangutanů, kterým by k povzbuzení stačilo „tak málo“.

Damiana

Takového jsem měla kdysi souseda. V domě se mu říkalo Dědeček Prasáček. Byl to odporný, slizský chlapík, který si myslel, že dvojsmyslným hovorem navodí erotickou nebo zábavnou atmosféru. Kdekdo se mu vyhýbal a občas po té své úlisné tlamě i od nějakého muže, jehož ženě „polichotil“ ve svém primitivním stylu, zaslouženě dostal.
Jestli něco opravdu nesnáším, tak tyhle prasárničky. Není to vtipné, je to trapné. Takhle se „prezentují“ zejména ti, kteří „toho“ sami doma moc nemají nebo mají nějaký jiný problém. Jsou typy, které intimně a o samotě jsou neschopní, ale sexuálně se ukájejí právě tím, že své „choutky“ a libido prezentují na veřejnosti. Jen jednodušší osoba jim jejich „samcovství“ baští. Jestli se jim podaří natrefit na ženu, která se „zapejří“ – to je ale něco. Nežádoucí je pochopitelně ta, která si na něj buď stěžuje nebo ho rovnou perfektně setře.

franku

Ano měl.

Drap

Spokojenost zaměstnanců je základem k úspěchu. Bohužel z našich podnikatelských sfér se to tak nějak vytrácí

manon

Bývalý šéfík měl asi v oblibě košilaté připomínky. Koukal jste dobře, jak se na to děvčata tvářila? Já bych měla nejspíš obličej bez výrazu, ale nechtějte vědět, co bych si u toho myslela. Decentně řečeno nevkusné. Přesto záleží na tónu, jakým to pronášel a jak byl jinak oblíbený jako člověk. Co od jednoho lze brát jako vtip, protože to umí podat a jinak slizký není, působí od jiného nekonečně trapně.

hanulka11

Nesnáším takové s odpuštěním dvojsmyslné kecy- měl si hledět svého a udělal by líp – jo byla jiná doba – ale já bych mu asi něco řekla i tenkrát . Zřejmě měl doma utrum tak si to kompenzoval těma kecama
Pardon, že jsem to tak napsala.

bolak

harašment se řeší takhle, dámy poučte se > http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/13123-jak-na-sexualni-haraseni

manon

bolak: Tak schválně, jestli se taky dočkáš od dudu poděkování za prezentaci názorů a podnětnou diskusi? :)

Mohl by Tě pochválit a ani neposlat k plotně… :)

dudu

Při pohledu na ranní diskuzi jsem měl nutkání zvolat něco jako:
„děvčata zanechte už té polemiky a raději běžte péci cukroví“., všechna jste měla svůj díl pravdy, ale občas přece neuškodí zpříjemnit si pozemské putování něčím peprnějším.
Nyní jsem však poněkud zklamán, že na toto vyvěšené a věru duchaplné téma od moralistů obrazně řečeno „ni ptáček nezahrul, ni větévka se nepohnula“:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delate-kdyz-sedite-na-wc-na-velke

anonym

bohemico, a co kdyz ma problémy se sexuálním harašením sefova ??
:o -iv-

anonym

  • iv-II: doufám, že se problém sexuálního harašení netýká tebe! Nějak jsem pochopila, že šéfuješ hlavně ženám! :))

anonym

ale mam tam vratneho !!!

anonym

  • iv-II.

chudák chlap! :))

anonym

ja vam dam chudak !! radsi mi poradte , jestli tedy placnout, nebo neplacnout !? :)
( kdyztak to svedu na vas ) a poslu ho na odpovedi .. on tedy cesky neumi , ale ja mu to nejak vysvetlim.. :)

anonym

  • iv-II. Rozhodně plácnout! Po ramenou pěkně po chlapsku a kdyby se mu to líbilo moc zřetelně, tak plácnout vpředu. To pochopí i cizinec :))

dudu

Děkuji všem, zejména děvčatům za prezentaci názorů a podnětnou diskuzi. Moje představa však byla, že reakce na zadané téma se ponese spíše v lehčím duchu a jako zábavné téma. Nechci zde opět přípomenout nedávnou zmínku o Armádě spásy.
Asi skutečnost, že jsme kdysi občas naše kolegyně jako potěšení pro obě strany plácnuli po zadačku je z dnešního pohledu prasárna a do této nechutné žumpy dnes patřím duševně i fyzicky. Taková jsem já, matinky!

Damiana

Víš dudu, on je trochu rozdíl sem tam někoho plácnout (pokud je na to kolektiv zvyklý) nebo ho oplzle znemožňovat. Zvlášť nastupující elévky ve státní sféře by mohly vzpomínat na staré časy, kdy jejich šéfové byli dost nechutní. Nedovedu si představit, ačkoli se pohybuji v showbusinesu a na poli psychologie, že by někdo byl tak drzý, že by si ke mě dovolil něco tak výrazně intimního. Ne, že by se někdo nepokoušel o to se mnou sblížit, ale dělá to o poznání inteligentněji, ne jako kromaňonec:-))) A také je to na tom, zda dotyčná vyzařuje fluidum pro mužské poplácávání nebo spíš pro mužné dvoření. Jsem ráda, že jsem v té druhé kategorii.:-)
Co se týká mého bývalého souseda, nakonec ho odvezli do blázince, protože se začal obnažovat a masturbovat v okně (bydlel v přízemí) – naštěstí jsem v té Michli v podnájmu už nebydlela…:-)

anonym

Damianko, vy tomu rikate stesti ?? , ze uz jste tam nebydlela ? tomu bych napriklad ja rikala : smula !

dudu, a jeste ta firma existuje, kde jste pracoval, a panove tam damy placali po zadecku … ? a jeste se to tam tak dela ? nehledaji tam hajzlbabu ? .. -iv-

Damiana

  • iv-: No nevím… Mám za to, že někdy může být spíš štěstí nedostat to, co by sis přála. V tomhle případě určitě…:-)))

dudu

K Vaší zmínce o Škodovce si ještě neodpustím jeden dovětek. Za ta léta jsem měl čest se často vyskytovat v areálu dnes již neexistujících Adamovských strojíren. Zažil jsem zde kouzelné období, kdy si lidé nejen na halách, ale i v kancelářích, třeba při zakládání dokladů při práci zpívali!! Obdobně tak činívala babička při žehlení prádla a zpívaly si roněž moje spolužačky, když při prázdninové praxi okopávaly třeba cukrovku. Nevzpomínám nostalgicky na staré zlaté časy, ale bytostně cítím, že dnešní generace se ani zdaleka, avšak často zbytečně z vlastní viny necítí šťastná a nenalézá v pohodě.

anonym

.. to ne ! jen se poradne rozhlednete .. !
me staci na ukazku fakt jen moji kluci a jejich " okoli " :) bavi s eoni a tim padem i ja ..
starsi syn je ted v dolomitech, s partou a holkama na lyzich a 12.prosince mi psal :
mami , je 12.12.12 a my mame za sebou 12 dvanactek ! :) tak jsem mu napsala, ze chlastat mohli doma a nemuseli kvuli tomu do Italie ! :)

a nedavno psal : mami, jsme pozvany 4 k rediteli , uvolnilo s ejedno misto na postup , tak mi drzte vsichni palce ..
a v druhe sms prislo : abych to misto nedostal !
:)

dudu

Paní -iv- já v té firmě pracoval přes čtyři desítky let, dnes je jednou z našich největších bank, ale bohužel poté co moje generace odešla do penze i zde skončila legrace a dnes se zde v upjatých šolnách nalézají jen na kariéře lpící jedinci, kteří si netroufají uprdnout ani někde v suterénu. To, že jsme zde i v pracovní době občas hráli čáru nebo za někde za bukem mariáš úúž dávno není pravda.

anonym

.. caru a marias .. jo ??! budu muset asi i ja obcas juknout do naseho suterenu ! :)

dudu

Kruciš, já chtěl jen trochu odlehčit téma od Sokratese vycházeje z kdysi platného rčení, že ruka starcova je nevinná. Ten pán je už dávno po smrti a pokud se na nás kouká nevím, zda se nám smějte nebo hořce pláče. Očekává nás „konec světa“ a my jsme schopni namísto toho, abychom toto téma pojali jako zábavu se zde prudit a ještě do vános snad vyhlásit třetí světovou?!

Damiana

dudu: Ale vždyť já to beru, ani se nad názorm nepohoršuji, jenom říkám, že já takové týpky nesnáším. Oplzlíci mi nepřijdou vtipní, jen oplzlí. Hrát za bukem s kamarády mariáš je jistě něco jiného, než na plné pecky hodnotit intimní život kolegyně – zvlášť, když to dotyčné třeba vadí. Chlapům, kterým to přijde jako super zábava se ale já osobně vyhýbám.
Jenže z druhé strany – vím, čeho je schopný ženský kolektiv – to by se mnohdy chlapi ještě červenali. Takový hnus, který padal z kolegyň z jednoho velmi prestižního časopisu by učinil impotentem každého muže a homosexuála by jen utvrdil v tom, že má štěstí!
Znala jsem kdysi případ, kdy se žena úplně zprotivila muži právě tím, že si – po revoluci – začala libovat ve všemožných figurkách představujících kopulující dvojice, „záchodech“ na cigarety a jiných přisprostlých věcičkách, které se u nás začaly hromadně prodávat. Doma zněly z kazeťáku Sprostonárodní písně a ona nosila tričko s vulgárním nápisem. Vyvrcholilo to, když mu k narozeninám koupila zástěru s nahým tělem a visícím penisem – protože on už měl v té době potíže s erekcí (bodejť by ne!). Ona ale ve stylu: „sranda ne“? nemohla pochopit, že v muži vypěstovala vůči své osobě takový odpor, že od ní beze slova vysvětlení odešel. A zástěru jí hodil do obličeje…
Jsou jistě ženy, kterým mužské dvojsmyslné čuňačinky a oplácávání nevadí, ale který muž by takovou chtěl mít doma, co?

manon

Damiana: Pravdu díš :) A to co nám tady občas píšou někteří z řad pubescentů (snad to jsou opravdu pubescenti(ky), jen ukazuje, že dál je proč se obávat :(, že zatím to asi lepší nebude… Vážně nejsem puritán, ale mám asi jinak nastavenou míru vkusu.

Damiana

manon: Asi tak.:-) „Díky“ internetu se rozdíly (věkové, společenské, vzdělanostní, materiální, sociální…)mezi lidmi virtuálně svým způsobem mažou – alespoň pro některé, takže „rádo“ se reaguje „jak mi zobák narost'“ místo vědomí toho, že „jdu“ do společnosti, že „jsem“ mezi lidmi. A v tom já vidím tu zásadní a kardinální chybu. Píšou si cizí lidé a píšou si formou, jakou se možná baví se svým kamarádem (nebo právě ani to ne). Virtuálno „snese“ oplzlost, urážky, ponížení – veškerou trapnost, kterou ze sebe někdo „vydoluje“. A to je právě to, co mi tady mnohdy nejvíc vadí. Neschopnost diskutovat, akceptovat jiný názor, ne ho hned přijmout, ale ani se buransky nedohadovat a trapně nenapadat. Ale to už jsem trochu odběhla od původnimho těmatu. Nebo, že by ne?:-(

led

dudu, máte pravdu, že „ruka starcova je nevinná“, ale čo nedokáže rukou, dokáže jazykom, tie reči už tak nevinné nie sú.

anonym

Pajo, ze vy tomu dudu trochu zavidite ? nedelal jste ve Skodovce v hutich ? kde jsou jen chlapi ?
:) bodicek mate ode me za to, ze jste Plzenak , jako ja .. :p