stebka

Měl by se v ČR použít městský a obecní rozhlas?

Každou středu se provádí zkouška sirén, budiž O.K. Proč v současném nelehkém období vedení státu nenařídí použití obecního rozhlasu k upozorňování (např. každou hodinu) neukázněných občanů na potřebu dodržování vládních nařízení (rozestupy, roušky atd.) Nařízení by mělo platit i pro vedení v obchodních řetězcích (povinnost ochranek upozorňovat na řádné zakrytí nosu a úst). Měl by stát přitvrdit v sankcích s nulovou tolerancí a mělo by se zavést, mimořádná situace rovná se mimořádné, účinné represe pro ty, kteří nařízení vlády nedodržují? Nebo se bude do nekonečna jen apelovat a apelovat?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nějak jsem si vzpomněl na knihu, viz zdroj. Kdo četl, asi pochopil.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/1984_(rom%C3%A1n)

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že na nějaké apelování a upozorňování čeští občané moc neslyší. Tak ještě v těch obchodech, tam na to personál dbá, jinak by jim hrozily postihy. Kdo nerozumí rozumným argumentům, na toho vem pořádný klacek. Stát na to má prostředky. Co dělá městská a státní policie? S nohama na stole čučí ve služebně na TV a ven vyrazí, jen když musí.

Drap

Je to nesmysl, už po třetím hlášení by to nikdo neregistroval, pouze by to otravovalo lidi.

Schluker

Je to nesmysl. Obecni rozhlas neni urcen k otravovani lidi. Taky me fascinuje, jak by nekteri chteli posilovat moznosti represi. Nekterym lidem asi diktatura vazne chybi.. je to hnus.

Irenejis

Já si teda myslím, že by víc lidi ocenili místo upozorňování na nedodržování pravidel hlášení o zavedených opatřeních. Přijde mi, že se až moc spoléhá na to, že všichni koukají na TV nebo internetové zpravodajství. Z vlastní zkušenosti se mi stalo, že nám na čerpací stanici přijel pán, který ani nevěděl, že se po 9 večer nikam nesmí…

jáára

To je ale blbost, co? By ten „obecní rozhlas“ vydržel tak dvě hodiny. I já bych si střelil.

Hlada

Městský a obecní úřad by měl sloužit k hlášení účelných místních informací, ne k šíření paniky.

plebs

To nevím, ovšem nedohledal jsem zákon sledovat televizi poslouchat rozhlas jaké jsou pro občana povinností průběžně se měnící.

zjentek

Dobrý nápad!

JežíšKristus

>”městský a obecní rozhlas”

Město je obcí. Je to obec nad 3 000 obyvatel.

autacek

Aby to nebylo jak za protektorátu. Hlášení by začínalo babišovýh hlasem „Zakazuje se…, včetně zákazu vycházet“ a následoval by seznam odchycených hříšníků, co se nechali ostříhat, chtěli si sjet kopec na lyžích, nebo se jen nelegálně učili společně s kamarády u někoho doma učivo třetí třídy ZŠ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

ježíš > takže vesnice Petrovice u Karviné s 5400 obyvateli je vlastně město a město Přebuz s 80 obyvateli je ve skutečnosti vesnice?