Avatar uživatele
stebka

Měl by se v ČR použít městský a obecní rozhlas?

Každou středu se provádí zkouška sirén, budiž O.K. Proč v současném nelehkém období vedení státu nenařídí použití obecního rozhlasu k upozorňování (např. každou hodinu) neukázněných občanů na potřebu dodržování vládních nařízení (rozestupy, roušky atd.) Nařízení by mělo platit i pro vedení v obchodních řetězcích (povinnost ochranek upozorňovat na řádné zakrytí nosu a úst). Měl by stát přitvrdit v sankcích s nulovou tolerancí a mělo by se zavést, mimořádná situace rovná se mimořádné, účinné represe pro ty, kteří nařízení vlády nedodržují? Nebo se bude do nekonečna jen apelovat a apelovat?

Zajímavá 0 před 1176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Nějak jsem si vzpomněl na knihu, viz zdroj. Kdo četl, asi pochopil.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/1984_(rom%C3%A1n)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že na nějaké apelování a upozorňování čeští občané moc neslyší. Tak ještě v těch obchodech, tam na to personál dbá, jinak by jim hrozily postihy. Kdo nerozumí rozumným argumentům, na toho vem pořádný klacek. Stát na to má prostředky. Co dělá městská a státní policie? S nohama na stole čučí ve služebně na TV a ven vyrazí, jen když musí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Je to nesmysl, už po třetím hlášení by to nikdo neregistroval, pouze by to otravovalo lidi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Je to nesmysl. Obecni rozhlas neni urcen k otravovani lidi. Taky me fascinuje, jak by nekteri chteli posilovat moznosti represi. Nekterym lidem asi diktatura vazne chybi.. je to hnus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irenejis

Já si teda myslím, že by víc lidi ocenili místo upozorňování na nedodržování pravidel hlášení o zavedených opatřeních. Přijde mi, že se až moc spoléhá na to, že všichni koukají na TV nebo internetové zpravodajství. Z vlastní zkušenosti se mi stalo, že nám na čerpací stanici přijel pán, který ani nevěděl, že se po 9 večer nikam nesmí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

To je ale blbost, co? By ten „obecní rozhlas“ vydržel tak dvě hodiny. I já bych si střelil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Městský a obecní úřad by měl sloužit k hlášení účelných místních informací, ne k šíření paniky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

To nevím, ovšem nedohledal jsem zákon sledovat televizi poslouchat rozhlas jaké jsou pro občana povinností průběžně se měnící.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Dobrý nápad!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

>”městský a obecní rozhlas”

Město je obcí. Je to obec nad 3 000 obyvatel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Aby to nebylo jak za protektorátu. Hlášení by začínalo babišovýh hlasem „Zakazuje se…, včetně zákazu vycházet“ a následoval by seznam odchycených hříšníků, co se nechali ostříhat, chtěli si sjet kopec na lyžích, nebo se jen nelegálně učili společně s kamarády u někoho doma učivo třetí třídy ZŠ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Emefej

ježíš > takže vesnice Petrovice u Karviné s 5400 obyvateli je vlastně město a město Přebuz s 80 obyvateli je ve skutečnosti vesnice?

před 1176 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek