Kazatel

Měl by být ve ČR poskytnut azyl lidem, kteří utíkají před teroristickým režimem?

https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-snemovna-oznacila-rusky-rezim-za-teroristicky-40414675

Nejlepší odpověď
Ametyst

Hm, nedávno jim Češi v protiruské hysterii nechtěli ani chleba prodat.:-)))

Další odpovědi
Darcy

já Ti neviem, je tu množstvo slušných pracujúcich ľudí, ktorí nezarobia ani 1/2 toho, čo všetko je vyplatené a dotované kde-akému utečencovi (či už utekajú pred vojnou, alebo pred terorizmom).
Naši dôchodci, ktorí budovali to všetko čo máme z vojnových trosiek (cesty, školy, nemocnice, mestá a obce, priemysel, poľnohospodár­stvo..) pomaly nemajú za čo kupovať základné jedlo, lieky, nájomné a platiť si kúrenie.. Deti pracujúcich nedostanú zdarma obedy, cestovné do školy, školské pomôcky, výlety, pracujúci ktorí si platia odvody platia za zdravotnú starostlivosť a lieky neskutočne doplatky, atď. – – – a ja teda fakt nevidím dôvod prečo práve CZ/SK by malo niekoho dotovať..

Kde boli obyvatelia tej teroristami postihnutej krajiny dovtedy? Keď sa naši dedovia dokázali vzbúriť fašizmu, pradedovia proti šikane monarchie – tak prečo sa nevzchopili aj obyvatelia teroristami ovládane krajiny? Keď si niekto nevie obhájiť slobodu a práva, svoju rodinu.. tak prečo by to mal niekto iný riešiť a starať sa?

Až bude veľmi dobre, alebo aspoň dobre – postarané o každého slušného, prispôsobivého a pracovitého občana CZ/SK, bytovo, potravinovo, energeticky, finančne a najmä zdravotne – potom môžeme pomáhať cudzím.
Zatiaľ sledujem len to, že na „tú menšinu“ vždy doplatí len slušná pracujúca vraj väčšina..
Ani sa nedivím, že čím ďalej viac ľudí sa cíti vykorisťovaných štátom.

Ozaj, prečo je vždy na lodiach utečencov vidieť len mladých silných schopných chlapov?? Kade utekajú tie ich úbohé ženy a deti? Či tí ubohí utečenci sa rozhodli nechať v tom pekle ženy a deti? … ahaa a toto by sme mali podporovať? ? 🤔😉 nie,celkom určite.
Pomáhajme tomu, kto to naozaj potrebuje.

led

Je rozdiel medzi utečencom z vojnovej oblasti, alebo pre politické názory a emigrantom prevažne ekonomickým.
Kto potrebuje ochranu pre záchranu svojho života je povinnosťou mu ju poskytnúť. Ale, kto v snahe ľahkého zisku financií žiada o azyl, nemá naň nárok. Často vidím vo vlakoch a na cestách pendlerov, ktorí žiadajú politický azyl, ale pritom neustále premávajú medzi svojou zemou pôvodu , alebo okolitých krajin a zemou, ktorá im poskytla azyl s veľkou batožinou. Poberajú (žiadajú) od krajiny azylu (ČR a SR) finančnú pomoc a chodia do Rakúska nakupovať na kšeft.

Nepovažujem Rusko napriek vyhláseniu vlád a parlamentov EU a jej členských štátov a USA za krajinu s teroristickým režimom. Tak a teraz sa môžete na tomto vyhlásení „vydovádět“…

elkon

Nejsme tak bohatí, abychom mohli živit nemakačenky. Nejsme zaopatřovací ústav.

aevul

Není to lehká otázka, ale po zvážení všech pro a proti říkám ne. Ne proto, že mám dvojí metr (a ten opravdu mám), ale protože to znamená velké riziko pro naši národní bezpečnost. A ta musí přednost před bezpečností cizích.

  1. Rusů je tolik, že budeme mít problém o všechny se postarat a
  2. v tom množství bude problém ověřování skutečné totožnosti.

led

Darcy, dnes je moderné, na úkor vlastných občanov, podporovať všetkých ktorí sú proti Rusku. Len potom nerozumiem stretnutiam a spolupráci amerických a ruských tajných služieb (občas niečo o tom prebleskne aj v provládnych médiách).

Darcy

>> led
Ja určite nepovažujem Rusov za „teroristov“. Vždy a zásadne američanov a ich krvavé paprče, strčené vo väčšine konfliktov a vojen za posledných 80rokov, všetko zničili, vydojili a ešte si nad tým umyli ruky a zvalili to na niekoho iného. Jediný štát ktorý nesmie byť obžalovaný za zločiny proti ľudskosti.
. ziadny iný štát si toto nebumohol – to hovorí za všetko.
Aj teraz do tej provokácie natlačili ukrajinského fašistu zas len američania, až sám v tej svojej prekoksovanej hlavičke uveril, aký úžasný bojovník je..
Keď sa raz ukrajinci vrátia späť a zistia, ako im pod zadkom Bidetov syn vyraboval krajinu a rozkradol pôdu, tak toho vtákopianistu stiahnu z kože.
Písala som všeobecnú odpoveď, nie len na Rusko, ale najmä na islamských prisťahovalcov a „utečencov“, ktorí odmietajú zákony a sociálne a morálne zásady krajín, do ktorých sa tlačia a majú drzosť tu žiadať a zavádzať tie ich genocídne opatrenia ako je sharia..
Až bude postarané o vlastných, môžeme priž. úriť oko a byť veľkorysý pre takých, ktorí nami pohrdajú…

aevul

Nejsem Darcy, ale říká se, že když se dva perou, třetí se směje. Takže i když si teď trháme občanky, je nutné pamatovat na ostatní. Např. je krajně nepravděpodobné použití jaderných zbraní, ať už Ruskem, nebo USA. Ale dá se to samé tvrdit o teroristech? I když jsou nepřátelé, nevypočitatelný globální nepřítel je spojuje. A to je jen jeden příklad z mnoha.