FreddieR

Med od včelaře mi velmi chutná, ale po několika minutách mám v ústech podivnou pachuť.

Dobrý den,

nedávno jsem si koupil pastovaný med od včelaře a velmi mi chutná. Jenže, když si dám lžíci medu, po několika minutách mám v ústech podivnou pachuť. Připadá mi, jako by ten med nebyl čistý nebo že včelař nádobu na med pořádně neumyl.

Je toto důvod k reklamaci? Máte podobnou zkušenost?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
zjentek

Můžeš mít klidně i něco se zuby, mimo jiné. Můžeš pachuť řešit se včelařem, ale klidně taky se zubařem. To není vyloučeno.

elkon

Mám dva včelaře v rodině, med je super. Neporovnávám to co se prodává v obchodě, to nemá s medem moc společného, ale kdo je na to zvyklý, opravdový med mu třeba nešmakuje. Ale nemusí to být pokaždé kvalita, záleží jak dobrý je včelař.

autacek

Tak jestli to sbíraly včelky na oleandrech, tak by to ledacos vysvětlovalo.

Kelt

Párkrát jsem měl med od včelaře a párkrát z obchodu a dávám si ho do čaje. Takovou zkoušku jsem neprováděl, takže nevím. Ale zkus to posoudit u jiného včelaře. Třeba máš alergii nebo něco jiného. Subjektivní hodnocení u lajka neberu v úvahu. Med musí splňovat určité parametry. Reklamace je to poslední.

Dochy

Tak on každý med je trochu jiný podle toho co v okolí kvetlo…