davidkocka98

Matematická olympiáda už skončila a tak mě zajímají výsledky ůloh.

Dobrý den jak všichni víte tak první kolo olympiády už skončilo a tak se chci zeptat jak to bylo dobře.
1.:
Na tabuli bylo napsáno trojmístné přirozené číslo.připsali jsme k němu všechna další trojmístnná čísla, která lze získat změnou pořadí jeho číslic.Na tabuli pak byla kromě čísla původního tři nová .součet nejmenších dvou ze všech čtyř čísel je 1088. jaké číslice obsahuje původní číslo?
2.:
Trojúhelník má dvě strany, jejichž délky se liší o 12 cm, a dvě strany,
jejichž délky se liší o 15 cm. Obvod tohoto trojúhelníku je 75 cm. Určete
délky jeho stran. Najděte všechny možnosti.
Děkuji za výsledky prosím i se zadáním můžete to spočítané i vyfotit a dat to sem. Díky
Doplňuji:
Bolaku díky měl jsem to dobře ale až na to že u toho prvního sem přehodil a napsal sem xy0+x0y=1088

Z9–I–3
U horské chaty nám trenér řekl: „Půjdeme-li dál tímto pohodlným
tempem 4km za hodinu, přijdeme na nádraží 45 minut po odjezdu našeho
vlaku.ÿ
Pak ukázal na skupinu, která nás právě míjela: „Ti využívají holí,
a tak dosahují průměrné rychlosti 6km za hodinu. Na nádraží budou již
půl hodiny před odjezdem našeho vlaku.ÿ
Jak bylo nádraží daleko od horské chaty? (M. Volfová)
Z9–I–4
Pravidelný osmiúhelník ABCDEFGH je vepsán kružnici o poloměru
5 cm. Sestrojte trojúhelník ABX tak, aby bod D byl ortocentrem (průsečíkem
výšek) trojúhelníku ABX. (M. Mach)
Z9–I–5
Je dán pravoúhlý lichoběžník ABCD s pravým úhlem u vrcholu B
a s rovnoběžnými stranami AB a CD. Úhlopříčky lichoběžníku jsou na
sebe kolmé a mají délky |AC| = 12 cm, |BD| = 9 cm. Vypočítejte obvod
a obsah tohoto lichoběžníku. (M. Krejčová)
Jestli se ti chce měl jsem to odavzdat taky dneska ale nestihl sem to takže dneska nepim a počítám zítra mi distak napiš jak to bylo díky. Jestli se ti chce. :)

Odpovědi
bolak

tu první sem ti psal tady, ale teď už bych to dohromady nedal :) > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/matematicka-uloha-3
Doplňuji:
Ten druhej je počítání rovnic, nic složitýho.

  1. a-b=12; a-c=15; a+b+c=75
  2. a-b=-12; a-c=15; a+b+c=75
  3. a-b=12; a-c=-15; a+b+c=75
  4. a-b=-12; a-c=-15; a+b+c=75
  5. a-b=12; a-c=15; a+b+c=75

75-b-c-b=12
75-b-c-c=15
c=63–2b
75-b-126+4b=15
3b=66
b=22
a=34
c=19

A takhle budeš pokračovat až do konce. Pokud ti některá strana vyjde záporně, tak tuhle variantu vyřadíš.

tom004

Rozhodně to všichni nevíme, ale beru to jako další „příspěvek“ do sbírky. Nevím sice jak je to dnes, ale za nás se správné výsledky zveřejňovali na příslušné tabuli.

tom23

jestli das to s tim pravouhlym lichobeznikem a tu s tema obdelnickama tak jsem tvuuj

káča12345

Školní kolo dnes sice skončilo, ale o výsledky by si měla požádat o učitele (v pravidlech je tato možnost) …

bolak

hm, zajímavý, ta horská chata už tu taky byla.. tak koukám, že už sem tu vyřešil prakticky celou matematickou olympiádu :)

manon

S velkým zaujetím sleduji rostoucí zájem studentstva o matematiku :) Fakt nestačím zírat s jakým elánem „řeší“ matematickou olympiádu. To se za to přidávají dva týdny prázdnin? :)

davidkocka98

Já sem to panu učitely odevzdal ve středu 7.1 a on řekl že se na to musí podívat a tak jsem si to vyfotil a ptám se jestli to někdo má spočítané.

manon

Tak budu držet palce v dalších kolech, jestli si to školní zvládl sám.

manon

A jsi si jistý, že už všichni odevzdali? Že už nelze?