Elfík11

Jak se spočítat obsah čtverce vepsaneho do kruhu ?

Doplňuji:
Poloměr je 3cm.

Takže délka jedné strany čtverce je 6cm a to je : 24cm čtverečnich

Odpovědi
Emefej

Poloměr kružnice znáš. Pokud dovedeš násobit dvěma, tak snadno vypočítáš uhlopříčku.vep­saného čtverce. Když znáš uhlopříčku čtverce, tak jeho obsah vypočítáš pomocí vztahu:
S=1/2.c2

Vyjde 18 cm2.

anonym

Jaký je v tom problém???
Resp. – jaké máš zadání?
😉
Dopiš zadání (do Doplnění) a návrh řešení,zkontro­lujeme ti je.
Doplňuji:
Je-li poloměr kružnice 3 cm, pak čtverec do tohoto kruhu vepsaný NEMŮŽE mít délku strany 6 cm!!!
Nakresli si to.
😉
Kdyžtak s dalším řešením (24 cm2 je špatně) pokračuj v diskusi…
Jen – drobná rada – pomůže ti Pythágoras.
😉

NikkiHeat

Když si to pěkně nakreslíš a ten čtverec rozdělíš na půl tak uvidíš trojuhelník a ejhle pan Pythagoras na to cosi vymyslel......

Kelt

U čtverce vepsaného do kruhu platí, že má úhlopříčku jako je přůměr kruhu. A když známe délku úhlopříčky, můžeme vypočítat délku strany rovnoramenného trojúhelníka, což je délka strany čtverce. vidím, že v tom máš trochu zmatek.

Lamalam

Nakresli si to, ty trojúhelníky snad uvidíš. Nebo použij tabulky a najdi si vzorec pro obsah čtverce vepsaného do kružnice: S=2.r2