co to je přirozené číslo

prosím chci vědět co to je Přirozené číslo

Nejlepší odpověď
kropitko

Přirozeným číslem (číslem z oboru přirozených čísel) se v matematice rozumí kladné celé číslo (1, 2, 3, …). V oborech jako Matematická logika, Teorie množin a Informatika se mezi přirozená čísla počítá i nula, což však v Teorii čísel může vést k potížím. Tato čísla se označují jako přirozená, neboť se dají používat pro určení počtu nějakých předmětů (viz též kardinální číslo), nebo vyjadřování pořadí (viz též ordinální číslo). Jsou také nejjednodušší na pochopení, takže výuka matematiky obvykle začíná u přirozených čí­sel.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99i­rozen%C3%A9_%C­4%8D%C3%ADslo

Další odpovědi
panenka

Přirozená čísla jsou čísla užitá na věci počítání. Přirozená čísla jsou kladná čísla. Oni jsou 1, 2, 3, 4, 5… a tak na až do nekonečna. Nekonečno není přirozené číslo. Přirozená čísla jsou také nazývána Counting čísly. Oni mohli také být řekl, aby byl soubor všech možných množství elementů v nějaké konečné množině.