Máte zkušenosti s keramickými noži?

Existuje spousta značek, a jak to tak bývá,některé jsou určitě v kvalitě „Made in China“.
Jaké máte zkušenosti? A! Existují také tzv. „nanonože“.
Které jsou lepší? Díky.
Doplňuji:
A jaká je značka vašeho nože?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já mám jeden keramický nůž a jsem s ním spokojený.
Dost často jej používám a proti normálním nožům je to opravdu perfektní věc.
Doplňuji:
Kyocera FK-140WH

Další odpovědi
hanulka11

Mám známou ta na ně nedá dopustit, já sama ho nemám .
Doplňuji:
bubco docela mě to zaujalo a zabrousila jsem na net a našla jem toto a vypadá to dobře

http://www.sun­tech.cz/produk­t/71885/Keramic­ky-nuz-Kyocera-FK-160WH-16cm-bily-cerna-rukojet-skrabka-CP-10NOR.htm

dudu

Karamické nože používáme něco přes rok a jsme s nimi opravdu spokojeni, osvědčily se při krájení masa, zeleniny i chleba. Vyžadují šetrné zacházení a je dobré umístit je samostatně ve stojánku. Letos kazetami tří keramických nožů a stojánkem obdarujeme obě dcérenky.

Terryle

Mám malej keramickej, nevím, kde je made a co je to za značku, ale je super. Používám ho na zeleninu a ovoce (prý je to zdravější a neničí se tím vitamíny), ale hlavně na syrový maso – je to děsnej rozdíl, krájí se s tím jedna radost. Jak já se vždycky s masem pižlala… teď to je úplně o něčem jiným.

hanulka11

Tak známá má Smart cook a prý jsou výborné stále pěkně ostré./zrovna jsem to pro vás zjistila/