Avatar uživatele
mojitek

Máte zkušenost se zánětem stř.ucha?

Ahoj,chci se zeptat-máte někdo zkušenost se zánětem stř.ucha? Myslím tím v pozdějším věku,čili ne v dětství.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Drap, briketka10 před 3022 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Už jako dospělý jsem měl zánět, který jsem získal asi následovně: sprchoval jsem se a hlavu si sušil pod ventilátorem s teplým vzduchem. Cítil jsem v levém uchu takové lupnutí, ale nevěnoval tomu pozornost, ale ráno mne vzbudila šílená bolest ucha, snad horší po bolestech zubů, jsem nezažil. Ráno přes půl Ostravy ( v zimě ), k závodnímu, který se podíval na ucho, ale i na sestru, která mu podala nějaký nástroj, sestra mne chytila doslova do kravaty a lékař provedl úkon, který bolel jako sviňa, ale hned následovala strašná úleva. Dostal jsem nějaké kapky s léky, které užíval 3 x denně a 14 dnů jsem nevytáhl paty z baráku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arachis

V dětství bývá častější, to je fakt, ale i v dospělosti je to úplně stejné. Bolení, píchání, zalehlé, teploty apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Barbakane,já myslel,že to přichází taknějak pozvolně,a ono to jde i takhle brutálně -lupnutím. PS: a to ti nedali před propíchnutím bubínku vatičku s tekutinou která bubínek aspon trochu znecitliví?Jde mi z toho husina

před 3022 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mojitek, to lupnutí byla moje domněnka, ono to mohlo mít jiný průběh. Lokální anestetikum by asi, při zánětu, nezabralo, jako nezabere při zánětu zubu.

před 3021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Barbakan : já myslel umrtvení toho bubínku aby to nebolelo. Mě to totiž před pár dny doktor píchal a předtím mi to znecitlivěl tou vodičkou-nechal působit asi 5 minut a pak to propíchl.Já se klepal jak osika,protože jsem čekal urputnou bolest,a bolest co se týče hlavy,tzn zubů atd fakt špatně snáším,ale pravda je taková,že jsem to skoro necítil,fakt ne.Jde o to,že to odsál,ale pořád špatně slyším jako před tím propíchnutím.tak jsem se právě ptal jestli s tím nemá někdo zkušenost.

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nevím, v 1975 se snad toto umrtvení nepoužívalo. Jinak ty jsi mohl mít lehčí průběh zánětu. Pokud nedoslýcháš, obrátil bych se na ORL.

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

To je pravda,že je možný,že v roce 75 se to ještě nepoužívalo. Na ORL mám jít ve čtvrtek na kontrolu,ale jde o to,že jak mi to píchl,tak se mě ptal,jestli už slyším líp-a právěže ne,necítím už takový tlak na bubínek,ale jako kdybych tam měl špunt a sluch pořád nicmoc.

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

jo,to já vím.Jde mi o vlastní zkušenost,průběh a délka léčby atak. Zážitek z propíchnutí bubínku atd

před 3022 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek