Avatar uživatele
Lucimia

Únava po léčbě antibiotiky?

Dnes jsem dobrala antibotika, brala jsem silná celková antibiotika dvě krabičky – 14 dní kvůli zánětu ledvin. Přitom jsem musela chodit na praxi do nemocnice, teď mě ještě čeká denní vstávání do konce týdne a do toho učení. Problém je že jsem strašně unavená po příchodu domů..... Myslíte, že ta únava může být z těch ATB? Nevzpomínám si, že bych někdy byla z praxe tak unavená třeba na střední škole nebo v lednu. Doslova je pro mě i obtížné odpovídat na otázky rodiny. Ani na odpovědi.cz nemám čas ani náladu koukat, natož odpovídat. Přitom zase tak málo jsem nespala. Setkal jste se s tím někdo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, anonym, BENYTA před 5042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Sami o sobe nemocne ledviny zpusobuji unavu.Antibiotika jsou sice leciva,ale take daji telu zabrat,chce to odpocinek a ledviny dobre vylecit,pitny rezim a klid.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
smugi

Ano, kombinace ATB a fyzické námahy může způsobovat takovou únavu. A při nemoci je potřeba spánku ještě víc než obvykle, organismus je zatížen jak nemocí tak ATB a ještě k tomu praxe…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BENYTA

Antibiotika jsem dobrala před dvěma dny,/desetidenní léčba/,a určitě souhlasím,že je člověk unavený,jak kdyby denně skládal uhlí.
Zvýšená potřeba spánku,a žízen,měla jsem doporučeno 4 litry tekutin,/děs/,a klid.Vy jste klidu moc neužila,popravdě já také ne.
Navíc od března jsem byla cca sedmkrát na rentgenu,to mě dorazilo.
Tak musíme doufat,že to brzy pomine…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terkaprihodo

Já si myslím, že toto je vcelku normální. Když jsem brala antibiotika, tak jsem se s tím také setkala. Osobně se jim spíše snažím vyhýbat. Naštěstí moc v posledních letech na nemoci netrpím, takže není důvod je užívat. Snažím se i různě posilovat imunitu pomocí přírodních přípravků. Teď jsem si například zkusila objednat extrakt z lichořeřišnice – https://www.her­bavis.cz/produk­t/lichorerisni­ce-forte-vitamin-c

Avatar uživatele
Lurenka

Bohužel… Já jsem taky měla problémy… Aha, vidíš, to mě vlastně nenapadlo podpořit ten účinek. To je dobrej tip.

Avatar uživatele
Sabulak

Jeee, jakmile máš ATB, hned kupuj probiotika a taky nějaký doplněk, co jejich účnek umocní. Opravdu to oceníš :)

Avatar uživatele
Honzin8

No, ta antibiotika tělo oslabují, to je jasný. Doporučuju urřitě jednak probiotika a jednak taky podpořit léčbu ATB doplňky stravy. Třeba hlíva je na to super. V této formě s ní mám zkušenost https://www.hou­bicky.eu/hliva-ustricna-pleurotus-ostreatus-120kapsli/ a super.

Nový příspěvek