Avatar uživatele
annas

Nevíte, jaké má vlastnosti a kde se vyskytuje rostlina Petiveria alliacea?

Dostala jsem nový bylinkový přípravek na posílení organizmu, jenže zapomněla jsem si vzít prospekt, kde bych se dověděla něco o historii a účincích této byliny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, anonym, anonym, vagra, rynek878 před 4227 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nebo-li také Mucura,,,,Popis: štíhlé, obvykle dole poněkud dřevnaté byliny, nenápadně a přitiskle pýřité na kmíncích, ose květenství a listech; řapíky 5–20 mm dlouhé, listy jsou podlouhle eliptické, úzce eliptické nebo obvejčité, vrcholek je zašpičatělý nebo špičatý, báze špičatá, 5–16 × 2–6 cm velké; květy bílé, v řídkokvětých hroznech, terminálních nebo v horních úžlabích, 15–40 cm dlouhých, stopky květů asi 1 mm dlouhé, tepaly 4, bílé či zelenavě bílé, někdy narůžovělé, rozložené, na bázi spojené, 3–5 mm dlouhé, tyčinek 8, nitky nestejné, prašníky čárkovité, semeníky hustě pýřité, se 4 přívěsky na vrcholku; plody jsou čárkovité, 8 mm dlouhé nažky, se 4, vzácně 5 štětinamu; Jižní Amerika až jih USA.

Používá se například na výrobu homeopatického léku Peti Petiveria.

Nebo se používá také jako vykuřovadlo,,,

Mucura je peruánský název pro bylinu keřovitého vzrůstu, jež roste v tropických oblastech Jižní a Střední Ameriky, Afriky a Karibiku. Místními obyvateli je užívána k léčbě velkého množství onemocnění, včetně rakoviny, pohlavních chorob, chřipky, nachlazení, horečky, zánětům dělohy i hadímu ušktnutí.

V amazonské oblasti je nasazována jako vykuřovadlo proti čerodějnictví, černé magii, uhranutí a špatným kouzlům. Očišťují se s ní účastníci i místo obřadu Ayahuasca.

Mucura má zvláštní bylinnou, dřevitější a mírně česnekovou vůni.

Spalujte ji pro ochranu před zlými silami a negativní energií, na očištění osob i míst, k posílení magických rituálů a schopností.

http://www.rymer.cz/…

Zdroj: http://databaze.dendrologie.cz /index.php?menu=5&id=33028

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

http://en.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví