annas

Nevíte, jaké má vlastnosti a kde se vyskytuje rostlina Petiveria alliacea?

Dostala jsem nový bylinkový přípravek na posílení organizmu, jenže zapomněla jsem si vzít prospekt, kde bych se dověděla něco o historii a účincích této byliny.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nebo-li také Mucura,,,,Popis: štíhlé, obvykle dole poněkud dřevnaté byliny, nenápadně a přitiskle pýřité na kmíncích, ose květenství a listech; řapíky 5–20 mm dlouhé, listy jsou podlouhle eliptické, úzce eliptické nebo obvejčité, vrcholek je zašpičatělý nebo špičatý, báze špičatá, 5–16 × 2–6 cm velké; květy bílé, v řídkokvětých hroznech, terminálních nebo v horních úžlabích, 15–40 cm dlouhých, stopky květů asi 1 mm dlouhé, tepaly 4, bílé či zelenavě bílé, někdy narůžovělé, rozložené, na bázi spojené, 3–5 mm dlouhé, tyčinek 8, nitky nestejné, prašníky čárkovité, semeníky hustě pýřité, se 4 přívěsky na vrcholku; plody jsou čárkovité, 8 mm dlouhé nažky, se 4, vzácně 5 štětinamu; Jižní Amerika až jih USA.

Používá se například na výrobu homeopatického léku Peti Petiveria.

Nebo se používá také jako vykuřovadlo,,,

Mucura je peruánský název pro bylinu keřovitého vzrůstu, jež roste v tropických oblastech Jižní a Střední Ameriky, Afriky a Karibiku. Místními obyvateli je užívána k léčbě velkého množství onemocnění, včetně rakoviny, pohlavních chorob, chřipky, nachlazení, horečky, zánětům dělohy i hadímu ušktnutí.

V amazonské oblasti je nasazována jako vykuřovadlo proti čerodějnictví, černé magii, uhranutí a špatným kouzlům. Očišťují se s ní účastníci i místo obřadu Ayahuasca.

Mucura má zvláštní bylinnou, dřevitější a mírně česnekovou vůni.

Spalujte ji pro ochranu před zlými silami a negativní energií, na očištění osob i míst, k posílení magických rituálů a schopností.

http://www.ry­mer.cz/eshop/vy­kurovadla/byli­ny/mucura/deta­il_539.html

Zdroj: http://databa­ze.dendrologi­e.cz/index.php?me­nu=5&id=33028

Další odpovědi
anonym

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Pe­tiveria_allia­cea