aaabbbccc

Máte s tím také problém s výslovností? Při téhle větě: Tak to prostě chodí, co sis myslel?

Při téhle větě: Tak to prostě chodí, co sis myslel?
nemůžu dobře vyslovit to ,,co sis myslel,, a není mi dobře rozumnět :( v jednom seriálu to řekl jeden pán docela rychle, ale já se vždycky tak nějak zakoktám :D a co vy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nechci hned psát jdi k logopedovi. Podle mně bude stačit když budeš sama trénovat výslovnost této věty a podobných výrazů. Vypadá to na cvičení výslovnosti sykavek.
Každý má někde ve výslovnosti nějakou slabinu.

Další odpovědi
marci1

V současnosti mluví lidé velmi rychle. Zkus mluvit pomaleji, přemýšlej nad tím, co řekneš a uvidíš, že to půjde. 🙂

suaeda

Jak radí mosoj. Natrénovat pomalu a zřetelně vyslovovat a případně se nahrát a poslechnout se.
U nás v kraji se při běžné mluvě může vyskytovat výraz „eslisisvším“ čemuž např. rodák od Ostravy vůbec nerozumí. Znamená to „Jestli sis všiml“.

Funna

je to pohodová věta, žádný jazykolam…problém bude u tebe…mosoj ti dobře radí…

bolak

fo..fo..fo fif myflel…nojóo :-o

cochee

suaeda: ten rodák od Ostravy, co nerozuměl „eslisisvším,“ musel být rozumu mdlého, já tomu normálně rozumím, výraz „esli“ namísto „jestli“ je běžný i u nás a prodloužení „í“ ve slově všim rovněž není problém, „všim“ namísto „všiml“ používáme rovněž 🙂