Hyperaktivní Veverka

Problém s řečí

Mám takový problém, který mě trápí už dlouho a myslím, že se to zhoršuje. Ke komukoli promluvím, nerozumí mi. Všichni mi říkají, že prý mluvím moc potichu a nesrozumitelně, ale já se slyším naprosto normálně. Nevím, zda jste tím někdo také trpěl, ale jistě si dokážete představit, jak je nepříjemné, když před ostatními lidmi, kteří vás také třeba poslouchají, musíte věc opakovat stokrát. Potřebovala byhc nějakou radu, jak se v té řeči zlepšit. Děkuji vám.

Nejlepší odpověď
anonym

já sem to také zažil, ale né nějak často.
pokud je problém ve vaší hlasitosti, tak byste mohla zkusit pustit si sama doma nějakou oblíbenou hudbu a zpívat nahlas s nimi text; a snažte se na ostatní „až křičet“, neboť nejspíš máte hodně zdraví sluh a tím pádem nepotřebujete tak hlasitý zvuk, ale ostatní potřebují

Další odpovědi
Valky

Já s tím měla taky problémy, pak mě lidi pomlouvali, že je ani nepozdravím, když je vidím, přitom jsem řekla normálně Ahoj… Nevím jestli to byla jejich hluchota, ale poslední tři roky už se mi to nestalo.. A někdy mi dokonce přítel říká, že mluvím šíleně nahlas…
Ale nevím, spíš je to jejich problém… Já říkám nahlas po písmenkách skoro, své příjmení a lidé se stejně ptají, a komolí ho – Jsem Malečková a řeknu Ma-leč-ko-vá! Nahlas! A oni, coo? Palečková? Marečková??? Palíčková?? Nevím, jestli to lidé dělají schválně nebo co… ;))))

led

Starovekí rečníci chodili na breh mora, dali si do úst kamienky a rečnili vlnám.
Netreba hneď ísť k moru a krmiť sa kamienkami, ale použite výdobytky techniky.
Nahrajte sa, nehovorte priamo do mikrofonu a vypočujte si to. Potom si pustite nejakú hudbu, reč, hluk davu a skúste to znova. Postupne si výslovnosť a hlasitosť týmto spôsobom vylepšíte. Pri tomto učení sa ale nessnažte kričať, hovorte normálnym vyrovnaným hlasom. Neskôr si to môžte vyskúšať aj na väčšiu vzdialenosť a bude to fungovať. Všimnite si veľkých činoherných hercov v divadle ako rozprávajú.