VaclavZeman

Máte radši sladké, nebo slané?

Já určitě slané. Nějaký piškot nebo ovocný dortík bych si dal, ale jinak já radši české klasiky. Mám rád zelí, knedlíky atd. Děkuju.

Oceňte tuto anketu, proboxovat se ní pro mě nebylo jednoduché… Děkuju.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Sladké

Jednoznačně… čokoládu (byť nejraději hořkou), ovocné knedlíky, med, zákusky… slané si užiju taky, ale zdaleka ne tolik a nikoli tak často.

Další odpovědi
jáára

Miluju vše

elkon

Jiná odpověď

Jak kdy. Někdy to, jindy ono.

Disraeli

Sladké

Nemyslím však sladkosti, ale ovoce. Protože to mám ze všech druhů jídel nejraději.
Z hlavních jídel – tj. především oběd – uvítám nejvíc maso a některé omáčky (guláš, svíčková), jinak obyčejné masa – pečené, smažené, vařené, a většinou k bramborám nebo rýži… takže zde spíš slané. Ale mám rád i sladké obědy (a dost)… ale flák masa je flák masa.
Hodně jím chutově „neutrální“ jídla, tak trochu bezchutě, jako zelenina, která (většinou) není vyloženě sladká a už vůbec ne slaná, spíš jen vodnatá. Nebo taky obiloviny, ořechy, mléčné výrobky a podobně… snažím se mít jídelníček, co nejrozmanitější a nejzdravější, taky vhodný pro doplnění konkrétních živin, vitamínů s ohledem na cvičení atd.
Ale pokud jde o to, které obecně mám nejraději, tak sladké = ovoce.

Emefej

Miluju vše

Kelt

Jiná odpověď

Potřebuješ obojí, konkrétně je to vidět v pohádce Sůl nad zlato. Není to 1:1.

aevul

Jiná odpověď

Sladké, slané a kyselé mám tak 30:20:20. O zbytek se dělí hořké, pálivé a spol. Miluju čokoládu, ale čokoládu, ne ty sračky ze supermarketu, jako Milka nebo orion.

Filip84

Slané

Čím jsem starší, tím jsem na sladké méně a méně.

To se shodneme: Schweinebraten, Sauerkraut und Speckknödel ist Richtig! 👌😎😀

Drap

Jiná odpověď

Mám rád oboje. Podle nálady. Mám rád i sladká jídla. Slané pečivo, i záviny a podobné slané moučníky moc ne, kromě slaných rohlíků.

paul1

Sladké

kodl67

Slané

Carloson

Slané

VaclavZeman

Děkuju.

VaclavZeman

Quentosi, kolego překladateli, vidím, že jíš holčičí pokrmy. Neříkej mi, že kdyby před tebou ležela čokoška s dortíkem a vedle knedlo-vepřo-zelo s domácími knedlíky a zelím jako od matky, tak by sis vybral estrogenem nabubřenou volbu v podobě sladkého. Děkuju.

quentos

Srovnáváš nesrovnatelné. Jedno je na hlad, druhé na chuť…

aevul

VaclavZeman: Nejsem Quentos, ale slušný člověk sní všechno :D Takže napřed vepřo knedlo zelo, po něm dortík jako dezert. Případně obráceně, podle osobních preferencí.

VaclavZeman

Pravda. 😁

VaclavZeman

Disraeli, jsi blázen. Ten tvůj jídelníček, to je až doktorské. Sice některé druhy zeleniny mám rád, třeba růžičkovou kapustu, tu miluju, ale jinak bych jako ty jíst nemohl. A ovoce ani sportovci nemohou hodně. Já bych z něho měl cukrovkářský záchvat. Děkuju.