Avatar uživatele
VaclavZeman

Máte radši sladké, nebo slané?

Já určitě slané. Nějaký piškot nebo ovocný dortík bych si dal, ale jinak já radši české klasiky. Mám rád zelí, knedlíky atd. Děkuju.

Oceňte tuto anketu, proboxovat se ní pro mě nebylo jednoduché… Děkuju.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 457 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Sladké

Jednoznačně… čokoládu (byť nejraději hořkou), ovocné knedlíky, med, zákusky… slané si užiju taky, ale zdaleka ne tolik a nikoli tak často.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Miluju vše

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Jiná odpověď

Jak kdy. Někdy to, jindy ono.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Sladké

Nemyslím však sladkosti, ale ovoce. Protože to mám ze všech druhů jídel nejraději.
Z hlavních jídel – tj. především oběd – uvítám nejvíc maso a některé omáčky (guláš, svíčková), jinak obyčejné masa – pečené, smažené, vařené, a většinou k bramborám nebo rýži… takže zde spíš slané. Ale mám rád i sladké obědy (a dost)… ale flák masa je flák masa.
Hodně jím chutově „neutrální“ jídla, tak trochu bezchutě, jako zelenina, která (většinou) není vyloženě sladká a už vůbec ne slaná, spíš jen vodnatá. Nebo taky obiloviny, ořechy, mléčné výrobky a podobně… snažím se mít jídelníček, co nejrozmanitější a nejzdravější, taky vhodný pro doplnění konkrétních živin, vitamínů s ohledem na cvičení atd.
Ale pokud jde o to, které obecně mám nejraději, tak sladké = ovoce.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Miluju vše

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jiná odpověď

Potřebuješ obojí, konkrétně je to vidět v pohádce Sůl nad zlato. Není to 1:1.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Jiná odpověď

Sladké, slané a kyselé mám tak 30:20:20. O zbytek se dělí hořké, pálivé a spol. Miluju čokoládu, ale čokoládu, ne ty sračky ze supermarketu, jako Milka nebo orion.

Upravil/a: aevul

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Slané

Čím jsem starší, tím jsem na sladké méně a méně.

To se shodneme: Schweinebraten, Sauerkraut und Speckknödel ist Richtig! 👌😎😀

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď

Mám rád oboje. Podle nálady. Mám rád i sladká jídla. Slané pečivo, i záviny a podobné slané moučníky moc ne, kromě slaných rohlíků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Sladké

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kodl67

Slané

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Carloson

Slané

Avatar uživatele
VaclavZeman

Děkuju.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Quentosi, kolego překladateli, vidím, že jíš holčičí pokrmy. Neříkej mi, že kdyby před tebou ležela čokoška s dortíkem a vedle knedlo-vepřo-zelo s domácími knedlíky a zelím jako od matky, tak by sis vybral estrogenem nabubřenou volbu v podobě sladkého. Děkuju.

Avatar uživatele
quentos

Srovnáváš nesrovnatelné. Jedno je na hlad, druhé na chuť…

Avatar uživatele
aevul

VaclavZeman: Nejsem Quentos, ale slušný člověk sní všechno :D Takže napřed vepřo knedlo zelo, po něm dortík jako dezert. Případně obráceně, podle osobních preferencí.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Pravda. 😁

Avatar uživatele
VaclavZeman

Disraeli, jsi blázen. Ten tvůj jídelníček, to je až doktorské. Sice některé druhy zeleniny mám rád, třeba růžičkovou kapustu, tu miluju, ale jinak bych jako ty jíst nemohl. A ovoce ani sportovci nemohou hodně. Já bych z něho měl cukrovkářský záchvat. Děkuju.

Nový příspěvek