petka.s

Máte rádi Německo?

Nejlepší odpověď
jáára

Německo ano, němčinu ne. Je to hroznej jazyk.

Další odpovědi
quentos

Nemohu soudit, ještě jsem tam nebyl. V ostatních sousedních zemích ano… rozhodně ale mám rád jejich kvalitní výrobky.
Němčinu rád nemám, učit jsem se ji bohužel musel jako druhý cizí jazyk po angličtině, ale teď se občas hodí (kvůli turistům a návštěvám Rakouska).

Edison

Ani Německo, ani němčinu, ani němce.

Doplnění: A to tam nejezdím jako turista… Jsem tam dost často na nejrůznější dobu, pracovně a jsem ve styku s mnoha lidmi…

Rokio

Souhlasím s Edisonem.

aliendrone

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mMaZQYGZXwY&fe­ature=youtu.be&t=108 ;) :D :D

Kepler

Pobyl jsem tam vloni a suma sumárum, byl jsem zklamaný. Nic tam nefungovalo, jak jsem očekával, všechno byl problém. Ale jinak jsou tam lidi, jako všude.

Kelt

Mám i nemám. Teď se vracím k němčině a chtěl bych se jí naučit, chtěl bych si přečíst knížky v němčině. Někteří Němci byli mí klienti, je dobré znát ten jazyk a když člověk mluví s Němcem jeho rodným jazykem, tak ho to potěší. V Německu jsem byl několikrát, hlavně NDR – Lipsko, Drážďany, Berlín,jednou i v roce 1991 v Dolním Sasku v Belmu. Pamatuji si, že když jsme jako malí hráli na vojáky, tak se mi líbilo hrát Němce.

df

Pracoval jsem tam pár let. Hodně se to tam změnilo. Pamatuji si devadesátá léta, tehdy to tam bylo idealní. S dnešním Německem už to nemá nic společného, což mi je líto.

Kryšpín

Mám zvláště ještě více paní Angelu

da ny

Jazyk ne.
Pracovní a zaměstnanecké zkušenosti nemám (jen týdenní stáž).
V roli auslendra jsem nebyla. Podřazenost x nadřazenost jsem neřešila/nepoznala.
Němci jsou na mne příliš hluční (doma, u nás).
Jako turista či návštěva mám milé vzpomínky na Bavoráky. Bavorsko mám ráda, cítím se tam dobře.
Líbí se mi upravená, čistá města/vesnice, obdělaná pole. Upravená pole, louky, lesy.
Líbí se mi historické části měst, zámky.
Mám ráda jejich kvalitní výrobky (zejména potraviny, drogistické zboží).
Obdivuji ceny spotřebního zboží a kvalitních potravin.
Např. v drogeriích stojí stejné výrobky (ve stejných řetězcích) mnohdy o polovinu i 2/3 méně (!), bez akčních slev. V pracích prášcích je méně přidané soli, gely a máchadla jsou koncentrovanější. Dětské jednorázové pleny pořídíme do 3 Kč/ks (u nás stejné za 5 Kč a více)-.
Krém, který v ČR pořídíte přes 100 Kč tam pořídím za 0 Kč atd. atp.
Teflonovou pánev za poloviční cenu než tady (Kaufland).
O potravinách radši ani nemluvit ☹

Pes našeho doktora baští stejnou značku granulí jen, když je zakoupená v Německu, určená pro tamní trh. Čím to asi je 😉 Dvojí výrobky nám cpou Němci všude, kde je to možné. Doma koupíme dráž, kvalita je nižší.....

Trochu slabší je to s čistotou měst (z mého pohledu) v bývalé východní části Německa (NDR), ale není všude pravidlem.
A lidé? Jako všude. Milí i protivové. Jako návštěvník se setkávám spíše s ochotou.

Mc Merkurion

… ne …

anonym

Nemám tam žádné příbuzné, přátele ani jiné kontakty takže bohužel nemohu posuzovat posle konkrétní zkušenosti s konkrétními lidmi (a i z té by se nedal vyvodit vztah k zemi jako takové). K Německu mám tedy postoj naprosto neutrální a v žádném ohledu mi nevadí. Němčinu bych se naučil rád ale skončil jsem u angličtiny, protože mi z nějakého důvodu němčina prostě nešla přes pysky – zní mi dost děsivě, snad za to můžou historické válečné dokumenty možná za to může jen německé porno, nevím, ale ten jazyk skutečně rád nemám 🙂 Souhlas s jáára

Michálek1245

Mám k Německu hodně zvláštní vztah. Miluju přírodu, miluju procházky. Mám rád i mentalitu lidí, kteří mají nějaký řád, i když to teda není tak striktní, jak se o tom mluví. Co se týče přírody, tak třeba tohle je fakt prima. Ďáblův most je fakt dechberoucí. Na druhou stranu ale nemám moc rád Němce a jejich jednání. Respektive takovou tu nadřazenost, kterou z nich cítím.

anonym

je ale trochu komické když zrovna češi nadávají na hroznou němčinu když právě čeština je jazyk klasifikovatelný jako téměř „nenaučitelný“, s nekonečným množstvím výjimek z pravidel 🙂 Kdyby mým rodným jazykem byl jakýkoliv jiný, zřejmě bych právě češtinu označil za hrozný jazyk 🙂 Ale o tom to je, každý má ten svůj pohled vydatně zkreslen relativitou.