Autista

Máte nějakou oblíbenou maďarskou muziku?

Osobně se mi líbí jejich folk.

Odpovědi
Kepler

Ani ne. Pokud bych si pustil tu lidovou, tak je to skoro stejné jako ta Hornouherská – Slovenská. Na Moravě už máme hezčí – heč!

Kelt

Maďarská hudba je klasická a dobře se poslouchá. Jednak jsou to různé skupiny, Omega, Neoton Familia a jiné, dále hudba takových autorů jako Ferenc Liszt a jiní. No a nesmíme zapomenout na charakteristické maďarské čardáše. Moje babička se narodila v Soproni, což je poblíž rakouských hranic, a hrála výborně na klavír, hlavně nějaké jejich čardáše.

quentos

Zpěvačku Veroniku Harcsa, měl jsem to štěstí ji vidět i živě…

Arne1

Samozřejmě. Prakticky všechno ale jsou vykopávky. Omega, Illés, Hungaria, Neoton jako skupiny, Zsuzsa Koncz, Kati Kovacs, Terez Harangozo jako zpěvačky.

Mirek K.

András Mihály: Koncert pro violoncello a Béla Bartók: Koncert pro orchestr