Máte nějaké zkušenosti s prášky na spaní nebo co si o nich myslíte?

Nechci před spaním pít nějaké bylinné čaje, abych pak musel s malým močovým měchyřem za chvíli na záchod na který bohužel náměsíčný nedojdu, ale radši něco, abych mohl konečně usnout až do rána a nemuset ani nic jíst, protože pak je zase těžko při poloze v leže.

Nemám dlouhodobé problémy se spaním a tak přemýšlím třeba o Rohypnolu, ale nerad bych si vypěstoval závislost jen proto, že to třeba fakt pohodově zabere. Možná si vzuít jen jednu tabletu a zbytek vyhodit? To je zas takové plýtvání penězi, ale lepší než závislost. Lze si to vzít i nalačno nebo to dráždí žaludek? To by pak stálo za prd…

Nejlepší odpověď
cynique

Kdo má poruchy spánku, tomu nepomůže žádná relaxační hudba. Ani počítání oveček. Ani jiné babské rady, ani GABA, melatonin… Prostě nic!
Je to skutečně velmi nepříjemný stav.
Pomáhají hypnotika. A tu je nutné zvážit případnou závislost versus diskomfort při nespaní s jeho důsledky přes den. Hypnotika jsou v tomto případě často tím „menším zlem“. Ale to se týká nespavosti dlouhodobé(!!!), organické, idiopatické a pod.
Sám mám tento problém, ale snažím se vyhýbat čistým hypnotikům (jako byl Rohypnol). Mají poměrně brutální účinek a ráno se po nich necítím „svěže“, ale jako kdyby mě přejel parní válec.
Osvědčilo se mi použití mini dávky anxiolytik před spaním. Je nutné volit anxiolytika s krátkým poločasem metabolizmu – stihnou se do dalšího večera obnovit enzymatické procesy a další dávka vždy zabírá stejně, není nutné dávky zvyšovat. (Nepoužívat diazepam, medazepam a pod. Použít raději 3–5 kapek rivotrilu.)
Čaje na spaní – je samozřejmě blbost. Kvůli záchodu.
U přechodné/krát­kodobé/reaktiv­ní/neurotické nespavosti je všechno jinak! Nejlépe – odstranit příčinu (obvykle nějaký neurotizujíci faktor). Přechodně klidně i „velká hypnotika“. Ale i tady bych upřednostnil anxiolytika. Jejich dalším účinkem je ředění tenze a to to jde.

Další odpovědi
Kepler

Kdysi jsem používal prášek s krátkodobým účinkem, který jen navodil rychlé usnutí. Název jsem bohužel zapomněl, ale byl dobrý, protože ráno jsem byl fit a ne jako praštěný pytlem jako u jiných drog. Časem se ale vyvinula tolerance, takže jsem musel zvyšovat dávky. Není to nejlepší řešení, ale kolikrát nic jiného nepomůže. V každém případě si ale nech poradit od lékaře. Teď jsem rád, že prášky už nemusím brát, pomohl nový životní styl beze stressů.

orestez

A co vzít další práci, třeba noční? Třeba ve slévárně nebo na černovických terasách.

Lamalam

Zkušenosti nemám, nemyslím si o nich mnoho dobrého.

Drap

Zkušenosti nemám. Myslím si o nich, že se po nich usne.
Zkus počítat ovečky.

Smackdown

Mě doktor tenkrát předepsal trittico,a musel jsem to vysadit,totálně jsem byl vygumovanej,ab­stinenční příznaky jsem díky bohu ustál,nic hezkýho,málem sem se zhroutil,hele uprav životosprávu,je potřeba mít dostatek pohybu,a uvidíš.

Klaproth

Zkušenosti nemám žádné a nemyslím si o nich nic.

marci1

Známá je chvíli po smrti manžela užívala, jen zapomněla, že po užití prášku musí ihned zalehnout do postele. Pak mi vyprávěla, že ihned nezalehla, zapomněla, že si prášek vzala a najednou jakoby ztrácela vědomí, vše kolem nabývalo divných rozměrů, najednou nevěděla kde je a bála se, že asi umírá. Za mě tedy rozhodně ne. ☹

orestez

K navození spánku pomůže relaxační hudba. Takže při nespavosti nespat ale něco dělat. Po únavě se zklidnit.