Avatar uživatele
Kepler

Máte nějaké oblíbené souhvězdí?

Já se rád v létě podívám na souhvězdí Labuť (Cygnus) a také na malé souhvězdí Delfína (Delphinus), nebo na hvězdokupu Plejády. Labuť i Delfín opravdu vypadají jako živé předlohy, Plejády mají zajímavou antickou mytologii.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, orwell, aliendrone před 1288 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Když jsem byl mladší, tak jsem dával přede všemi přednost tomu pětihvězdičkovému souhvězdí (s dodatkem V.S.O.P.). Dnes mě to už nějak nebere. ;) :)

orwell>>> Dost bych na to vsadil, že máš na mysli STEJNÉ souhvězdí co já, bo mi TAKÉ hned z první připomíná MOTÝLA, než nějakého lovce. Ale přičítal jsem to tomu, že jsem aliendrone a tudíž to prostě vidím jinak. BTW, mně přijde nejhezčí až při ranním kuropění na podzim, kdy slabší hvězdy už nejsou vidět a tak vynikne JEŠTĚ LÉPE. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Všechna souhvězdí co uvádíš jsou hezká, ale vidět na zimní bezmračné noci toho velkého „motýla“ je dechberoucí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tak najdu Velký a Malý vůz, nebo Medvěd a vím, že Kasiopea je ve tvaru W. Tak jsem byl jednou v noci venku a byla jasná obloha a když jsem tam tu Kasiopeu uviděl, měl jsem zvláštní pocit. Jinak znalost souhvězdí a povídání o nich je dobré na večerní procházky s ženskou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Taky mám oblíbenou Labuť, vypadá tak opravdu. A taky třeba souhvězdí Lva (Nemejského), vypadá jako prasátko s ocáskem. Ale všechna souhvězdí jsou zajímavá. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Za mě souhvězdí býka což je i moje znamení. Když je jasno tak i ve městě můžete vidět m45
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plej%C3%A1dy?wprov=sf­la1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

Kelt: tak to máš pravdu. Baby jenom žasly, když jsem na ně vybalil mytologii a bližší znalosti o konkrétní hvězdě. Pak byly daleko vláčnější.

před 1288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Gmm, klasická ukázka záměny příčiny. V tvém případě Keplere babuchen byly vláčnější a jihly nikoliv z pohledu na hvězdy, ale na něco ÚPLNĚ JINÉHO! ;) :D :D

před 1287 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek