Kepler

Poznatky mám jen zprostředkované, tedy zákonitě zkreslené. V Rusku jsem nikdy nebyl. Nicméně povaha Rusů popsaná ve článku celkem odpovídá mé představě.

Další odpovědi
Ametyst

Dívám se na reportáže, zprávy, i na živé vysílání. Protože nejsem závislá na češtině, není Rusko líčeno jako Sovětský Svaz, Putin jako Brežněv a politika jako za komunistické strany.

da ny

Nic moc, staršího data.
Hodně by záleželo na tom, kdo píše/vypráví, odkud pochází, kam patří (sociání stav). S kým, čím sympatizuje/je spokojený. Jak se mu žilo v SSSr a nyní.
Smutná je cenzura, v Rusku bude větší, než nyní u nás. Antivirový program blokuje, každou možnou pozitivní informaci o Rusku.
O životě v bídě, se dočtu všude….
https://www.po­radte.cz/spolec­nost/66202-rusko-a-zivot-v-rusku.html
https://archiv­.hn.cz/c1-66594070-zivot-v-rusku-je-nyni-tezsi-priznal-prezident-putin

https://www.cti­doma.cz/zpravo­dajstvi/rusku-hrozi-obrovske-financni-problemy-lide-nestihaji-splacet-uvery-banky-stale

Velmi vzdálení příbuzní otce dcery, žijící v Moskvě si při telefonických hovorech údajně nestěžují, nenaříkají. Ani důchodci. Ti už tady asi 5 let nebyli (vyšší věk). Tady už jsou také jen ty mladší ročníky. Nikomu tam zle(s Putinem) nebylo.

Příbuzný (VŠ) z Kyjeva se sem snažil nacpat celých 30 let natrvalo. Přesunout se dál…. Dofal, že se o jeho rodinu postará sestříně v Kanadě a zaplatí letenky. .Když to šlo, jezdil k nám a do do Prahy na brigády o prázdninách (učitel, tady řezbář). Naposledy jsem ho viděla tady, na pohřbu v r. 2011.
Později za něj tady nikdo 200 tisíc složit nechtěl (ani ti, co na to měli). Mně jako člověk nikdy neseděl. Tady i tam se partnerské vztahy rozpadli, má novou rodinu. Je mu přes 60. Už sem asi nejezdí. Kontakt s ním nikdo nemá.

Emefej

V Rusku jsem nebyl, ale strávil jsem tam pár měsíců za dob CCCP. V oblastech mimo Moskvu byla v polovině osmdesátých let životní úroveň srovnatelná s Československem v roce 1960.